Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Antal CSALÁDNÉV visszavezet...

Az Antal CSALÁDNÉV visszavezethető francia vagy olasz eredetre?

Figyelt kérdés

Az előbbi kérdésem levették ott írta valaki hogy francia vagy svájci.Azt olvastam valahol hogy az András és az Antal vezetéknévre azt írták ilyen nem lévén a magyar környezetben.

Még nyáron azt írta valaki hogy a hannibAL ANTe portas mondásból jön.Mert régen hogy könnyebb legyen a segélykérés azt mondták csak hogy ALANT és mivel a magyarnál ez fordítva van így jött az ANTAL.De ahogy olvastam a dolgokat úgy vettem ki hogy nem magyar.


2013. márc. 2. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
2013. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20/f
2013. márc. 2. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem, köszi.

Occam borotvájáról ( [link] ) hallottál már?

2013. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem is áll ez az o.b., hiszen az antal mellett nem nagyon lehet hiteles francia/francia svájci etimológiát bemutatni. Vagy lehet? Élvezettel olvasnám!

Én már csak azt nem értem, hogy ami ennyire egyértelmű, azt miért nem lehet értelmes módon lereagálni.

2013. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mustafa33 ***** válasza:
Kecsua.
2013. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vicces vagy utolsó.
2013. márc. 3. 09:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, miért lenne vicces az Utolsó? A kecsua egy nyelv, Peruból származik.
2013. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
azért mert nem hiszem hogy onnan származna az antal vezetéknév
2013. jún. 6. 19:40
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Én meg azt hiszem, hogy a te okoskodásod ugyan olyan valószinű ☺. egyébbként egy kis erűfeszítésel minden bizonyítható. Mint az ekszi kakszi akadémiai elmélet, de akár az Istókhalma és Kappanhágó is ☺.
2013. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!