Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek milyen származású...

Szerintetek milyen származású vagyok?

Figyelt kérdés

Apai oldalról van két ükszülőm, akiknek a nevük miatt nem vagyok biztos benne, hogy magyarok. Úgyanis ükapám neve HOLES MIHÁLY, ükanyám neve GYETMAN ILONA. Ők házasok voltak és született egy fiúk (aki a későbbi dédapám lett). Őt HOLES LAJOSNAK hívták, ám felnőtt korában HEGYMEGIRE változtatta meg a nevét. Olyannyira, hogy a nagymamámat is Hegymeginek hívják, holott nem ez lenne a neve, ha annak idején dédapám nem változtatta volna meg a nevét. Emellett dédapám egy Nógrád megyei kis településen született, ezért gondolom, hogy az őseim északról betelepültek Magyarországra. Kérlek, segítsetek nekem megmondani, hogy a nevek alapján milyen származású lehetek!

Előre is köszönöm!


2013. márc. 2. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem északi lehetsz,de nem biztos
2013. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kérdezd meg nagyapádat
2013. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tót, de a magyar annyira kevert nép, hogy ezt gyakorlatilag nem lehet kristálytisztán megállapítani. Ilyen is vagy meg olyan is. Bennem pl van örmény beütés van meg székely meg még ki tudja mi. Minél kevertebb vagy, annál jobbak a génjeid.
2013. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, ezt hogy érted?
2013. márc. 2. 18:35
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, amúgy is nem a nagyapámat, hanem a nagymamámat kéne megkérdezni! Többször kérdeztem, de ő mindig azt mondta, hogy magyar (igaz azt is hozzátette, hogy nem biztos, de ő mégis magyarnak valotta magát). Melleslsg nagyapám már meghalt!
2013. márc. 2. 18:39
 6/16 anonim válasza:

Szered a kakaós csigát?

tudom hülyeségnek hangzik, de ez sok kérdést megválaszolna ezzel kapcsolatban

2013. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg zsidók vagy szlovákok. Számít?
2013. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, miért?
2013. márc. 2. 20:41
 9/16 mustafa33 ***** válasza:
Holeš és Detvan. Tótok.
2013. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem Kétbodony? Itt vannak Holesek.
2013. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!