Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szüleim eladták a lakásukat...

A szüleim eladták a lakásukat és az öcsém vett fel hitelt, hogy családi házat tudjanak venni, így a ház az ő nevére került. Én ezek után mit fogok örökölni?

Figyelt kérdés
A lakás amit eladtak 8 millió volt, az öcsém vett fel 3 milliót és nekik csak haszonélvezetük van rajta. Önállóak tartásra, gondozásra nem szorulnak. A testvérem tőlük külön él. 18 éves korom óta önálló vagyok, különélünk. Én azt hittem jó a kapcsolatom a szüleimmel, véletlenül tudtam meg, hogy a ház nem is az ő nevükön van. Ezzel engem kitagadtak?
2009. szept. 18. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Tulajdonképpen igen,de ez meg kellene velük és a tesóddal beszélni,esetleg egy ügyvédnél szerződést írni,hogy mi miért történt és ha meghalnak,akkor hogyan rendezitek majd ezt a dolgot,ennyi az egész.
2009. szept. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan semmit nem fogsz örökölni, és ennek semmit nem tudsz csinálni, mert a saját tulajdonukkal azt csinálnak, amit akarnak.

Maximum a testvéred jóindulatában bízhatsz, hogy megkapod a részed.

2009. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Hivatalossan semmit. A tényvázlat rögzítés viszont megoldás , de ehhez már kell az öcséd és a szüleid is.


Gondolom rosszul esik, úgy jártál, hogy gondoskodtál magadról ezért jól kihasználtak és mivel megoldod a dolgaidat ezért neked nem kelle segíteni.

Van ez igy máshol is.:(

2009. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt a témát nem is lehet előttük megemlíteni. Hivatalos útra pedig nem szeretném terelni. Engem az bánt legjobban, hogy mind a két családban 2-2 unoka van és ez olyan mintha az én gyerekeim nem számítanának semmit. Szerintem inkább próbálok belenyugodni. Nehéz lesz, mert az öcsém nagyon jól áll anyagilag, én pedig tele vagyok hitelekkel.(lakás, felújítás stb.) ráadásul egyedül nevelem a gyerkőcöket.
2009. szept. 18. 09:59
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy ilyen családot felejts el, nem magad miatt, a gyerekek miatt. Máshol is van ilyen, tudod, én még örülnék is, ha apám után nem örökölnék, mert az örökségemet úgyse fogadnám el, max. jótékony célra használnám fel, de nekem abból nem kell semmi. Fogd fel úgy, hogy ha ennyire nem számítasz és a gyerekeid ennyire nem számítanak nekik, akkor te is ugyanígy fogsz hozzájuk állni, amikor ők szorulnának majd segítségre. Forduljanak az öcsédhez, téged meg felejtsenek el úgy, mint most.
2009. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én testvérem is a tudtunk nélkül vett fel hitelt a szüleim házára. Sajnos a szüleimet is megvezették, de már nem lehet tenni semmit. Igaz, ez "csak" jelzálog, de a mostani helyzetben nagyon nem örülök ennek. Főleg, hogy dilettáns módon csinálták. Igaz, nem vagyok már egy tipikus naiv, de az ilyen húzások még mindig le tudnak döbbenteni. Undorodom az ilyen emberektől!
2009. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell ilyen drasztikusan fogalmazni, mint az utolsó válaszoló. Én arra gondolok, hogy a szüleid talán bele sem gondoltak, hogy milyen hosszú távú következményei lehetnek ennek.
2009. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne tudni, hogy a szüleid ezt azzal a szándékkal tették-e, hogy az majd anno be kell számítani az öröklésnél és a tesód ennyivel kevesebbet kap. Ha igen, akkor 8 millió erejéig ő ki van elégítve, mint örökös. Persze ennek csak akkor van értelme, ha a szüleidnek van más vagyonuk is amit még lehet örökölni. És kell az hogy ezt ők a beszámítás szándékával adták-e, kérdezd meg tőlük. Ezt egyébként osztályrabocsátásnak hívják.
2009. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Azért nem kellene így véleményt formálni, sok minden lehet a háttérben.

Az, hogy a kérdező 18 éves kora óta saját életet él, nem biztos, hogy pozitív. Akár azt is jelentheti, hogy leszarja a szüleit, és csak a fiú foglalkozik velük. Akkor meg mit akar tulajdonképpen? Na, én az ilyet tartom undorítónak, amikor valaki csak a markát nyújtja az örökségért.

2009. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


én igy jártam a testvéremmel... :S ciki. Azóta vettünk fel hitelt párommal,és van lakásunk. Hogy a tesómmal mi van nemtudom... nem tartom vele a kapcsolatot. A gyerekének szoktam küldeni nagyobb ünnepekre pénzt,és csak remélemh nem tesóm nem nyulja le tőle

2009. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!