Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik a válás során elvesztetté...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik a válás során elvesztették a lakásukat, házukat, mihez kezdtetek?

Figyelt kérdés

Akik elváltak, és nem nekik ítélték meg a lakást, a házat, és ezáltal elvesztették az otthonukat, sikerült-e újból saját lakáshoz jutniuk, vagy maradt az albérletezés.

Mert én így jártam, és kaptam némi pénzt, ami önrészre sem elég, és most elég nehezen viselem, hogy nincsen lakásom, amiért annyit dolgoztam és az igényeinknek megfelelően lett kialakitva. Persze a jó oldala az, hogy most így nincs hiteltartozásom.


2009. okt. 25. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
külföld. még most, amíg el nem fogy nullára a pénz.
2009. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim váltak, és persze akkoriban kaptunk kemény 600ezret. Mamánál laktunk(anyai nagyszülő), kb 2 évig, de nem volt az igazi. Azután albérletben tengődtünk, később pedig anya élettársánál. Az sem működött. Két éve tudtunk venni egy lakást, úgy,hogy felvettünk 7 milla hitelt..akkor még nem volt híre sem a válságnak. Most pedig szívunk. Visszanézve jobb lett volna, ha maradunk albérletben, még mindig jobban kijöttünk anyagilag. És most megint az eladáson gondolkozunk, de most nem lehet házat eladni sajnos. A másik megoldás, hogy átköltözünk vissza az élettárshoz és a miénket kiadjuk albinak. De még ezen gondolkozunk. Addig marad a kemény spórolás. Én azt tanácsolom, míg megy ez a válság dolog és sz.arul állsz anyagilag, addig maradj az albérletnél, ha viszont van elég pénzed, vegyél olcsón egy kis házat, mert most lent vannak az árak. De jól gondold át, nehéz döntés.
2009. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az igaz h az arak most lent vannak es ha venni akarsz most erdemes. de sose terheld tul magad. ne vegyel fel tobb hitelt mint amennyit kepes vagy torleszteni. Tehat ne maximalizald ki a hitelfelvevo kepessegedet. ertem ez alatt h a hitel min 20-30 evre szol addig tobb valsag is lemegy kamatok mozognak hol fol hol le es amikor felmegy a kamat akkor is tudni kell fizetni. mindig legyen valamennyi megtakaritas ha beallna vmi valsag az eletedben akkor atmenetileg megtakaritasbol fizeted a hitelt.

Kulfold is lehet egy megoldas de szamits arra ott is valsag van! es jol kell beszelni az adott orszag nyelvet h labdaba rugj. sot eleinte szamolj avval h alja munkat kell vegezni mint mosogatas pincerkedes takaritas. ezek a munkak jutnak eloszor a bevandorloknak.

Azert irom mert en atmentem ezen, kikoltoztem evekkel ezelott a foldteke masik felere es ateltem ezeket. nehez volt irodai kenyelmes munkabol ezeket a kuli munkakat vegezni. akkor ha fiatalabb lettem volna konnyebben viseltem volna mint az akkori eletkorommal.

azt mondom nezni kell a pro es contrakat.

2009. okt. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lakásotok piaci értékének a felét megkellett volna kapnod
2009. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha korabban volt hiteltartozasod, akkor sem a tied volt a lakas. A banke volt es meg mindig az, addig, amig ki nem lesz fizetve.

En soha nem vennek fel hitelt, hogy aztan egyik naprol a masikra eljek csak. Akkor inkabb alberlet, vagy kulfold.

Ha kimesz kulfoldre, par ev alatt osszetudsz szedni annyi penzt, amibol otthon tudsz egy lakast venni. Nem palotat, egy lakast. En is igy csinaltam.

Mennyi idos vagy?

De amugy persze hogy sokan elnek alberletben, kulfoldon ez teljesen normalis, elfogadhato dolog. Csak Magyarorszagon "eges", ha valaki alberletben el, ott nevel gyereket. Akkor mar furcsan neznek ra. De miert???

2009. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

40 éves vagyok. A lakás, szinte hitelből volt az egész ami miatt a bank szinte elvitte az egészet, mert egyedül fizetni a hitelt, meg a rezsit egyikőnk sem tudta volna. És csak a fennmaradó rész lett elosztva közöttünk., ami mint írtam, önrészre sem elég, nem beszélve az lakásvásárlással való költségekről. Én, most nem tudok venni lakást.

Ezért is kérdeztem, hogy más, aki járt ilyen cipőben, azzal mi lett, vagy hogyan oldotta meg.

2009. okt. 26. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:

A cipő ugyanaz ...

1 éve bérlakásban lakom, lassan felélem a kis pénzt amit kaptam a házból ... de nem tudom én se mi a megoldás.

Talán falun összejön valami romhalmaz ...

2009. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Feléled a pénzt? Nincs munkád?
2009. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
probáltál már egy fizetésből lakbért (havi 50e) rezsit (havi 20e) télen gázt (havi 30-50e), kocsitörlesztöt fizetni? hát nem keresek rosszul, de nekem nem megy :D
2009. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem éltem fel azt a kapott pénzemet, inkább lakótársazom egy albérletben.

Erre, a kis pénzemre vigyázok, és reménykedem, hátha.

Az viszont nagyon bosszant, hogy más hülyesége miatt kell albérleteznem. Ezért kár volt évekig gyűjteni önrészre, és venni közösen egy lakást. Aminek bevallom nagyon örültem, hogy végre megvan! Az most még sincs.

2009. okt. 26. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!