Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mondtok nekem nagyon távoli...

Mondtok nekem nagyon távoli rokonok megnevezéseit? Suliba kéne!

Figyelt kérdés
6.osztályos vagyok, első óta tanulok németet,most heti 5órám van..A családfáról tanulunk..Nem holnapra adták fel,de szorgalminak lehet csinálni,hogy leírjuk a nagyon-nagyon távoli rokonok megnevezéseit..:-) Leírnátok nekem párat MAGYARUL? Majd én kikeresem németül is,de most év végére a dícséretes 5-re hajtok németből,most van 9darab és sokat szeretnék még szerezni!:-)

2013. ápr. 3. 12:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még azt is,hogy kinek a kije!:-)
2013. ápr. 3. 12:39
 2/11 Golan Trevize ***** válasza:
18%

Pista bácsi, és Mari néni.

Mari néni Pista bácsinak a felesége, aki pedig Mari néni férje.

2013. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

dédszülők, szépszülők, ükszülők, sógor, anyós, após,

ángy: [link]

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

12:40-es no komment:D

12:48: köszönöm,:-)

2013. ápr. 3. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy lehet, hogy németül van rá szó, magyarul meg nincs. Legalábbis angolban van pár ilyen.
2013. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az nem baj,szerintem a tanár megérti.. Tanultunk már nagyon sok családtagot,4.osztályban is kellett volna csinálni egy családfát,de én nem csináltam meg,mert nagyon nagy a családunk,van aki olyan távoli akit akkor még nem tudtam hogy fejezzem ki,van egy könyvünk amibe benne van mindenki,nagyon örült annak is,szóval magyarul szerintem elfogadja!:-)
2013. ápr. 3. 13:17
 7/11 A kérdező kommentje:
ja bocsi, 13:13-as,rosszul értelmeztem.. azokra hogy találhatnék rá,amikre van németül kifejezés,magyarul meg nem?:o
2013. ápr. 3. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Németül nem tudom, van-e rá szó, de

nászúr: Az anya mondja a gyereke apósára

nászasszony: Az apa mondja a gyereke anyósára

2013. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
harmad-unokatestvér
2013. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Koma és komaasszony. Igaz nem vér szerinti rokonok, hanem a gyerek keresztszülei.
2013. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!