Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa rajzolásban valaki...

Családfa rajzolásban valaki segítene?

Figyelt kérdés
Családfát szeretnék rajzolni. Az lenne a kérdésem, hogyha egy fát szeretnék rajzolni, és alulról kezdeném, kivel kell kezdeni? Ha én vagyok a gyerek, akkor az én nagyszüleim vannak a fa gyökerénél? Még azt kérdezném, hogy pl. a nagyszülők összes gyermekét fel kell tüntetni, vagy csak azt a gyermeket, aki az én közvetlen rokonom (vagyis az én szüleim)? Köszönöm a segítséget, remélem nem nagyon bonyolult amit kérdeztem.

2013. ápr. 3. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiinduló pont Te magad vagy. Belőled ágazik ki a két szülő, majd a két szülőből értelemszerűen az ő szüleik, és így tovább. A nagyszülők testvéreit nem muszáj feltüntetni, mert túl zsúfolt lesz a fa :) Azért egy A4-es lapra már elég nehéz lesz az összes ük-majd szépszülőt felrajzolni! Vagy van valami számítógépes programod rá?
2013. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet! Igen, találtam rá programot, oda lehet nagyon sokfelé ágaztatni, még próbálkozom vele...

Szerettem volna fa alakban lerajzolni, de ha több rokont is szeretnék feltüntetni, akkor az már nagyon összekuszálódna, úgyhogy lehet inkább maradok a programnál, mert szerintem emléknek jó ha minél többen rajta vannak.

Ezzel próbálkozom:

www.geni.com

2013. ápr. 3. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A klasszikusnál te vagy a legalján és tőled "ágazik" szét az egész. Ez számokban úgy szokták kifejezni, hogy az egyes számú te magad vagy, aztán kettes pedig a balról következő édesapád, édesanyád a hármas és így tovább. Ezt akkor is nagyon jó alkalmazni a rajzolt ábrán, ha nem tudod pl. hogy 8. generációs ősanyád kicsoda az X. számnál, mert legalább tisztán látszik, hogy hova is lehet beilleszteni.



Létezik egyébként a klasszikus családfa ábrázoláson kívül csokornyakkendő, homokóra, legyező, stb. szóval elég sok fajta van. A programot jó ötletnek tartom, a myheritage-en egész dizájnosan le lehet tölteni a megszerkesztett családfát, úgyhogy bátorítalak!


Sok sikert!

2013. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Nagyon jó ötletnek tartom, és szerintem örök emlék.
2013. ápr. 4. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!