Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet-e unokatesvéreknek...

Lehet-e unokatesvéreknek szólitani a húgom gyerekét, aki mi családinevünket viseli, és az én gyermekemet, aki ellenben nem viseli az én családnevemet?

Figyelt kérdés
Az én gyermekem nem vette fel a család nevemet. A Húgom gyermeke igen felvette a mi családnevünket.
2009. szept. 21. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a névnek a rokoni kapcsolathoz?
2009. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

12:04:)


Így van, semmi. Ha a gyereked nevét átíratod John Travoltára, az unokatestvére akkor is az unokatestvére marad. Ez most olyan, mintha Te attól nem lennél az anyja, hogy Ő nevet változtat.:)

2009. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérek azok, akiknek apjuk vagy anyjuk testvérek. Ez az első unokatestvér. Másod unokatestvér, akiknek nagyapjuk vagy nagyanyjuk testvérek. Nevétől függetlenül.
2009. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én sem értem a kérdést. Az én fiam az én családnevemet viseli, mert sem apukámnak, sem nekem nincs fiú testvére, így férfi ágon kihalt volna a családnevünk. Egy percig sem gondoltam, hogy a fiam nem lenne ezért unokatestvér a tesóm gyerekeivel. Sőt a dolgot tovább ragozva a fiamnak ettől még az az apja aki az anyakönyvi kivonatában szerepel. Kétségtelen nem szokványos dolog ez, de lassacskán ilyenre is lesz példa. Engem is elsőre szinte mindenki lányanyának gondol. Néha fáraszt a dolog, hogy magyaráznom kell, hogy a férjezett nevem azonos a születési nevemmel, a fiam az én vezetéknevemet viseli, és a férjem az apja.
2009. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ez még logikusnak is tűnik. Azonban az én ex élettársamnak jelenleg van egy férje Svájcban, akitől a ex társam már hat éve különél álítása azerint. A gyermek anyakönyvi kivonatában is az ő neve szerepel, mivel az ő házasságuk ideje alatt történt is állítólagos gyermekem fogantatása. Napokkal miútán haza jött szintén Svájcból, tudta meg hogy állapotos. Kérésem ellenére járt Svájcba.

Kérdés, vajon kinek a gyereke. Ebből pedig az következik, hogy nem biztos, hogy vérszerinti unokatestvér.

2009. szept. 21. 13:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha félre értette valaki, de én nem anya vagyok.
2009. szept. 22. 08:44
 7/8 anonim válasza:
pedig úgy írtad :D h a TE GYEREKED.
2009. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vagyis te vagy az apa?
2009. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!