Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki az asszony? Csak aki...

Ki az asszony? Csak aki házas? Ha elvált az asszony akkor mi lesz az új megnevezése? Nő? Vagy ha már volt férjnél, marad az asszony elnevezés?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Eredetileg az, aki férjnél van. Illetve az a nő, aki már nem szűz.

Ha elválik, akkor elvált asszony, ha meghal a férje, akkor özvegyasszony.

Hivatalos okiratokba így írják be a családi állapot rovatba.

2013. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

" az a nő, aki már nem szűz."

A csudát! Az a nő aki van vagy volt férjnél

2013. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
szerintem egy bizonyos idő után minden lány nővé érik.....ha nem megy férjhez akkor is. Egy idő után mondjuk vénlánynak nevezik :)
2013. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyat hallottam, hogy amig nincs gyermeke, a ferjezett holgy nem asszony, hanem menyecske :) En ferjnel vagyok es gyerekem is van, de azert nonek tartom magamat, nekem az asszony megnevezesnek van negativ felhangja.
2013. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem manapság a felnőtt lány az nő. ahogy a felnőtt fiú is férfi. az asszony is valami idősebb nő :D


hagyományosan biztos másképp van, de ma szerintem a többség nem ahhoz köti ezeket, hogy ki van férjél. én biztos nem így használom. ha belegondolok az asszony szót szinte egyáltalán nem is használom.

2013. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fura lenne egy 45 éves egyedülálló hölgyre azt mondani, hogy lány:)
2013. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Etikett szerint 25 éves kortól jár megszólításként.
2013. ápr. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Etikett szerint 25 éves kortól jár megszólításként."

Aha. És a fiatalasszony?

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik lexikonban olvastam, hogy addig lány, amíg férjhez nem megy, vagy gyereket nem szül. 30-40 évvel ezelőtt a nők nagy része huszon éves korában összeházasodott, és hamar jött a gyerek is. Ettől kezdve aszony lett. Mivel ez a kifejezés mindenki körében elfogadott volt, nem bántott senkit sőt, a hagyományok miatt pont hogy ezzel vívta ki egy hölgy a tiszteletet mások felől, hogy már nem lányként mutatkozott be.

Most azt mondanám, hogy az számít asszonynak, aki betöltötte a 27. életévét, vagy aki már hozott világra babát. (A korhatár szintén a lexikonból származik, és ha jól emlékszem az az alapja, hogy 27 évnél idősebb nőt nem lehet lánynak nevezni. Ki tudja, talán élettapasztalat és bölcsesség miatt.)

Az öreglány és fiatalasszony kifejezesek, csak költői jelzővel ellátott szavak. Előbbi inkább tréfás, utóbbi pedig csupán pontosításra szolgál.

2013. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miquel: az etikett nem ismeri a "fiatalasszony" kifejezést, gondolj bele, a parlamentben sem mondanák egy fiatal képviselőnőnek, hogy "képviselő fiatalasszony". Ez egy népieskedő szó.

Nem azt mondtam, hogy én így használom az "asszony" szót, mert nálam is kb. 40 fölött kezdődik, de a protokoll szerint így van.

2013. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!