Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én is a családfával kínlódok.1...

Én is a családfával kínlódok.1800 előtti adatokat hol találok? Nem fizetőset. Köszi ha segít valaki

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte sehol.Akkoriba nem nagyon jegyeztek dolgokat.A legtöbb ember akivel beszéltem 1800-g tudta vissza nézni a dolgokat.Persze nem lehetetlen,de szerintem nagyon sok időt igényel és kuatást és lehet végül nem is jársz sikerrel.
2013. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tudod, hogy mely településekről származnak érdemes felkeresni az ott lévő templomoökat. Az ilyen helyeken akár több száz évre visszamenőleg is vannak "anyakönyvek".
2013. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az 1700-as évekig mindenképpen vissza lehet menni, de elég sok munkát igényel
2013. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Lehet,hogy már rég túl vagy rajta, de nézted már mi történik, ha beírod a keresődbe: családfakutatás ingyen.Talán megtudsz valamit ezeken az oldalakon! Egyébként a levéltárakban működhetne a dolog, segítséget itt találsz: [link]
2013. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
Ha nemeseket keresel a vármegyei nemesi összeírásokban találhatsz, ha jobbágyokat, akkor a tized jegyzékekből esetleg. Ha tudsz települést, akkor a hiteshelyek jegyzékeiből (orsz. levéltár) adásvételek, adományok, birtokleírásokból.
2013. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Levéltár személyesen. Nincs más lehetőséged.
2013. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cospgs válasza:

Szia!

1800-nal korabbi adatokat csak nemesi csaladoknal lehet talalni

2013. máj. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!