Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családom úgymond "fenyeget"?

Családom úgymond "fenyeget"?

Figyelt kérdés

Az anyukám és a nagyszüleim sokszor mondják ha lesz majd udvarlóm akkor elfogják zavarni vagy mégrosszabb...

meg hogy mindíg azt kell csinálnom amit anyukám mond,ha nincs kedvem lemenni vele a közértbe akkor is mennem kell vele vagy különben megbüntet(legalább is mindíg ezt mondja)ezért végül mindíg vele megyek mert félek a következményektől.Sokszor azt mondja hogy megver vagy "mindjárt kapsz egy pofont".Ami nagyon idegesít.Egyszer megkérdeztem tőle hogy tényleg képes lenne e megütni(mert még soha sem bántott)és azt válaszolta hogy nem csak azt akarja ezzel hogy kicsit féljek tőle és gondolom hogy elérje vele a célját..Mit tudnék tenni?nem nagyon van választásom:(



2013. ápr. 26. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
HÁNY éves vagy?
2013. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is ilyen az apám, de én egyáltalán nem szólok hozzá már több éve. Javaslom ezt neked is.
2013. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Állj a sarkadra. Önálló lény vagy és nem anyád bábuja. Túl koros nem lehetsz, de a saját akaratod tudd érvényesíteni. Merd bevállalni azt, hogy mi van akkor, ha nem teszed meg amit kér. Az első része az udvarlós az szimpla kamu, fenyegetés, ezzel el is érik a céljukat, hogy ne akarj kicsi létedre fiúkkal szaladgálni. A többi csak anyád unalma, hogy nem akar egyedül tevékenykedni, mert LUSTA. Egyszerűen mondd meg, hogy te most nem mész, majd máskor. Ha nem tetszik, majd lenyugszik. Ha nem állsz a sarkadra egy önbizalomhiányos, félénk, visszahúzódó nő leszel, ami megkeseríti majd az életed is.
2013. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kösszönöm,még várom a válaszokat

12 éves lány vagyok

2013. ápr. 26. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 12 évesen egyenlőre ráérsz izgulni, hogy eltiltanak az udvarlódtól. Én a helyedben megpróbálnám rendezni a kapcsolatom édesanyámmal. A nagyszülők véleménye ez esetben sokat nem számít hiszen ők sokkal szigorúbb világban nőttek fel, de anyukád hozzáállása - gondolom Ő nevel téged - már fontos! Nem sok konkrétumot írtál, de mindenesetre az, hogy segíts neki mint.pl lemész a közértbe helyette sok terhet vehet le a válláról én örömmel megtettem, hogy könnyítsek a terhein. Nézd meg mit tesz Ő érted és inkább gondolkodj azon még mivel segíthetsz neki! Ezzel Te is kimutathatod mennyire szereted. Hidd el ha jobb lesz a viszonyotok Ő is megpróbálja jobban elfogadni mire vágysz és úgy áll majd hozzá, hogy jól érezd magad. A gyermek-szülő viszony nem állhat büntetés - dacoskodásból hisz ez alapvetően az egyik legszebb, szereteten alapuló emberi kapcsolat! Ja, és választásod mindig van! Csak ára van mint mindennek, de ha ezt a keveset megteszed érte, hogy jobban odafigyelsz anyukádra akkor egy nagy lépést teszel magatokért!
2013. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem aggódom az udvarlókért sőt a fiúk nem is érdekelnek,csak rossz mindíg ezt halgatni...vagyis mivan ha lesz egy fiú haverom?szerintem rögtön rámvetnék hogy több mint a barátom.Hát bevallom elég lusta természetű vagyok,nem nagyon akarok sehova sem menni.De akkor megpróbálok többeg segíteni anyukámon,kösszönöm.
2013. ápr. 27. 09:35
 7/7 A kérdező kommentje:

A bolt az csak egy példa volt.És nem tudom talán el lettem kényeztetve,de ez baj? Így neveltek csak szerintem kicsi a választásom mert anyukám még sokszor azt is megszabja hogy mit vehetek fel.Vagy hogy milyen színű lehet a hajgumim.


de mostantól próbálok többet segíteni neki,bár a főzésben és kertészkedésben mindíg segítek neki.Porszívozni is szoktam meg teregetni.A mosogatást is mindíg felajánlottam de anyukám nem engedi(az okát nem tudom) és nem vagyok liba hanem egy emberi lény mint ti!:)

2013. ápr. 27. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!