Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan mondjuk el az idős...

Hogyan mondjuk el az idős hozzátartozónak, hogy az idősek otthona az ideális hely számára?

Figyelt kérdés
Mivel magam is egészségügyi dolgozó vagyok, látom hogyan bánnak a hozzátartozók az idős családtaggal. Mihamarabb megszabadulni tőle, mert egy idős csak teher és nyűg. A probléma az, hogy a munkahely miatti időhiány alapján nem tudunk vele eleget foglalkozni. Mivel fekvőbeteg így ellátásra és folyamatos megfigyelésre lenne szüksége. Nem tudom hogyan mondhatnánk meg neki, hogy ez lenne a legjobbegoldás, mert öregotthonról hallani sem akar... Mi nem megszabadulni akarunk tőle mert szeretjük csak az ő érdekeit vesszük figyelembe!! Nem akarjuk, h azt érezze feleslegessé vált. Ami ront még a helyzeten, h szomszédok vagyunk és azt hiszi ezzel a probla oldott. De mint említettem nincs idő és fekvőbeteg már évek óta...

2013. máj. 16. 00:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ápolót lehet felfogadni aki minden nap elmegy hozzá,

itt az a kérdés hogy az idősek otthona mennyibe kerül és ehhez képest mennyi egy ápoló ,szerintem ez egy jo kompromisszum mert maradhat otthon de azért ránéz valaki

2013. máj. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
52%
Első sorban én is egy ápoló felfogadására, esetleg egy bejelentett "ápoló" családtagra, ismerősre, gondoltam, aki fizetésért, esetleg a lakásáért cserébe, gondját viselné otthon. Hááát, az akarata ellenére, nehéz lesz megoldanotok az öregotthonba költözést sértődés nélkül, ha csak meg nem győzitek valamivel, de sok reményt nem fűznék hozzá, hogy önként belemegy.
2013. máj. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ápoló nagyon drága dolog. Nem mintha egy otthon olcsó volna. Sajnos már voltunk ilyen helyzetben, de nálunk nem volt más választás. Nagyon nehéz, de az idő titeket fog igazolni, látni fogja, hogy jártok hozzá látogatóba, néhány hétvégére hazaviszitek. Meg kinyílik számára a világ, új embereket ismerhet meg, a saját korosztálya között van. Apukám pl nagyon jó irányba változott tőle, vannak programok, beszélgetések, ünneplések. Fizikálisan is sokat javult, étkezésekre kelt fel az ágyból otthon, azóta meg egész nap mozgásban van. Változhat nálatok az ágyhozkötöttség? Pl ez lehet érv, hogy idővel jobban lesz és el tudja újra látni magát. Esetleg még azt is meg lehet beszélni vele, hogy van lehetőség "próbaidőre" 1-2-3 hónap, és csak kipróbálná. Hátha megtetszene neki.
2013. máj. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ápoló vagyok, és vidéken lakunk. Nem említettem h nem egyedül él hanem férjével aki 80 éves és archeimerkór gyanus... Szegény mindent elfelejt, és az ágyhoz kötött nagyival teljesen kiidegelik egymást. (papi nem egy erejetelj korban vanár kicsit nagyot is hall évek óta ő végzi az ápolását és fel csúcsosult a dolog számára. Bármit csinál mama agressziv kiabálással reagálja le. Elvár olyan dolgokat ami nem egy idős ember feladata. A házi ápolást ismerem és ide nem ez lenne a jó. Mind kettőjük számára nem szükséges az otthon mert papi nem beteg csak "fáradt"
2013. máj. 16. 07:00
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó minőségű ellátást biztosító otthon nagyon drága, annyiból már simán lehet ápolót is fogadni hozzá, és a saját otthonában maradhat. Az olcsóbb helyeken kaotikus állapotok vannak. A kutyámat sem adnám be olyan helyre (sajnos munkám során sok helyet láttam, és a helyzet még rosszabb, mint a laikusok hinnék.)
2013. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az előbb kiszűrhetetlenül írzam de a mama veszekszik mindenért és ő az aki agresszívan reagál le minden számára nem tetsző dolgot
2013. máj. 16. 07:04
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Az apósom is ezt tette az anyóssal, de az ápoló előtt behúzta fülét farkát, olyan lett mint egy kezes kiscica.Egy nagyon kedves, de kapitányos mentalitású hölgy volt és profin oldotta meg a kényes helyzeteket is. Ne érts félre, nem akarlak rábeszélni semmire, ha jobbnak ítéled meg az otthont, próbáljátok meggyőzni a mamát.
2013. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a konkrét kérdés válaszára vagyok kíváncsi, nem akka h milyen más lehetőségek vannak az otthon kizárására.
2013. máj. 16. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak ezek a lehetőségek vannak, amiket itt olvastál. Az ápoló rettenetesen drága, nézz utána. Ha napi 8 órában foglalkoztatjátok, szinte megfizethetetlen. Te tudod, hogy mennyi pénzetek van, ha megtehetitek, ez a legjobb megoldás.


A magán idősek otthona szintén drága. Sok a belépési díj, vagy az idős személy lakását kérik "cserébe", amit előtte feltérképeznek, hogy megéri-e nekik. Ezen túlmenően is fizetős, viszont tagadhatatlanul jobban odafigyelnek az idősekre.


Az önkormányzat által működtetett idősek otthona is megoldás, de ezek nagyon zsúfoltak, kevés a gondozó, és tényleg nem nagyon figyelnek oda rájuk. Tisztelet a kivételnek. Ráadásul kb. egy év a várakozási idő.


Az idősek otthonába történő elhelyezéshez kell az idős személy beleegyezés is. Ha ő nem akar menni, nem tudtok mit tenni.

2013. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem lehet egy öntörvényű idős elviselhetetlen nyűg környezete számára. Magán ápoéót fizetni drágább, mint az otthont. Közöljétek vele, hohy már nem bírjátok, ez egy kíméletlen, de őszinte dolog. Nagymamám egyedül maradt, és sehol nem volt jó neki, és anyámmal együtt kerestünk neki otthont, de ő szolga lelkű volt, most jól érzi magát. Sok idős társával nézi a muzsika tévét. Az a baj, hogy sokan úgy gondolják, hogy az otthoni lét rossz, de nem az.
2013. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!