Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen nyelven van a Rojcsik...

Milyen nyelven van a Rojcsik vezetéknév és mit jelent?

Figyelt kérdés
Valamilyen szláv vagy balkáni nyelvre gondolok, de akármi más is lehet.

2013. jún. 22. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
A Rojcsik ezen formában írva magyar nyelven van.
2013. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Rojcik = cseh, román

Rojcyk = lengyel

Rojchik = orosz

Rojsik = juddista

2013. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A nevet természetesen csak a magyar formájában tudtam beírni, mert ezt az 1 formát ismertem, ahogyan anyám lánykori nevében van. Nem is tudtam a többi formáról. A második válaszból kiderült, hogy milyen nyelvekben honos még ez a név, csak az nem derült ki, hogy mit jelent ezeken a nyelveken. Erre tud valaki válaszolni? És arra, hogy eredetileg milyen nyelvből származik ez a név, és mit jelent azon a nyelven? (Az, hogy milyen nyelven van, azt jelentette nálam, hogy EREDETILEG milyen nyelvben volt honos ez a név, csak nem akartam annyit írni, de most pontosítok.)
2013. jún. 23. 23:07
 4/14 anonim válasza:
15%
Mi az, hogy "juddista"?
2013. aug. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A juddista szerintem a jiddis más néven. A Közép- és Kelet-európai zsidók Németországban, Lengyelországban, Magyarországon,Oroszországban és más környékbeli országokban beszélt félig német, félig héber eredetű nyelve. Érdekes, hogy abban a nyelvben is megvan ez a név, a magyarban is, a románban is és különböző szláv nyelvekben is. De vajon honnan származik? Milyen nyelvből ered, és mit jelent azon a nyelven? Erre lennék kíváncsi.
2013. aug. 1. 09:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden szláv nyelvben benne van, akkor szláv eredetű értelemszerűen, és valószínű, hogy eredete elég régmúlt korokra tehető vissza, mikor még minden szláv népek valamiféle kapcsolatban lehettek egymással. Hát egy szótárban valami hasonló alakú szavakat keresnék, üss fel egy lengyel szótárt pl.
2013. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A roj főnév csehül tömeget, gyülekezetet, rajt jelent (még az is lehet, hogy a magyar raj szó is ebből a szóból származik, de ennek nem tudtam utánanézni, találgatni meg veszélyes, mert sokszor megtévesztőek az ilyen hasonlóságok). Igei változatában (rojit se) értelemszerűen rajzik, (oda)sereglik jelentése van.

A -čík pedig kicsinyítőképző alapvetően, de nagyon sok tulajdonnévben (vezetéknévben) felbukkan (pl Krejčík, Pančík, Benčík, ennek magyar megfelelője Bencsik, stb).

Ennyit tudok, de ha tényleg érdekel, akkor könyvtár és etimológiai szótárak böngészése hasznos lesz.

2013. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: ezek a "-čík" végű nevek általában milyen nyelvből származnak? (Az utolsó 2 válasz nagyon hasznos volt.)
2013. szept. 11. 08:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szláv.
2013. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szerb eredetű név.
2014. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!