Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sáfián / Safian / Saffian -...

Sáfián / Safian / Saffian - Honnan eredhet?

Figyelt kérdés

Már nagyon régen keresem hogy honnan eredhet, de nem találok semmi választ. Több oldalt végig jártam, magyart, angolt, de mindenhol mást írnak. Lehet örmény, de a saffian megváltozhatott sáfián-ra? Van aki szerint lengyel.

Nem tudom kideríteni:D

Ha esetleg valaki ismeri, vagy tudja hogy honnan eredhet, az feltétlenül írja le nekem!

Ha kell, emailt is megadok!


Előre is köszönöm, Rennye -


2009. okt. 18. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez?
2009. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Sztem ilyen kérdéssel fordulj magadba de sürgösen!
2009. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Sáfián örmény eredetű magyar név, a többit nem tudom. Gondolom ugyanannak más helyesírású változata.Mint a Shéfer, mag a SchÔffer. Vagy mi.
2009. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Békéscsabára települt örmények hozták.
2009. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a megerősítéseket.


Egyébként, nem értem mért kéne magamba fordulnom... az országban kb 100 Sáfián van, vagy talán annyi se.

2009. okt. 18. 18:51
 6/10 anonim válasza:
Engem Száfiánnak hívnak és békésmegyéből származok én is keresem hogy honnan való név lehet és többen is mondták hogy örmény név.:D
2010. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia, igen idővel már kiderítettem hogy örmény :D De végre valami névrokon ^^
2010. szept. 27. 06:56
 8/10 venyige válasza:

Szia, én is Sáfián vagyok. Szintén néhány éve kezdtem el keresni, hogy honnan jön a név, és én is ellentmondó infókat találtam: lengyel, örmény, zsidó...?


Most arra jutottam, hogy lehet, hogy az amerikai Safian lengyel zsidó név (bár itt találsz magyar nevet is: [link] de talán a hazai Sáfián tényleg örmény...? ez alapján gondolom: [link]

Lehet, hogy fel kéne venni Vékony Vincével a kapcsolatot.

Ha bármi további infó van, engem is érdekel! :)

Fanni

2011. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hello!


Én nagyon régen kutatom, és már teljes képem van róla. - A sajátomról. Erdélyben van egy nagyon Örmény etnikum, Gyergyószentmiklóson. Nekem még mesélték, hogy Erdélyen át jött ide a családom. Erdély után, Oroszországban vannak Örmények. Ezek általában mind menekült csoportok voltak, ezért vannak Örményország szomszédországaiban Örmények. Nem tudom olvastál e sz Örmény népirtásról. Abba nem megyek bele hogy létezett e. Az Örmények az első Keresztények között voltak, a vezeték nevünk pedig kereskedőt jelent. :) Lehet hogy menekültek, lehet hogy kereskedni mentek a világba. Amerikában is nagyon sok az Örmény. Sok a híresség. Lengyelországba és Magyarországra betelepítésekkel, menekültekkel, vagy csak kereskedő hullámokkal jöttek.

Az Örmény vezeték nevek felépítése a legjobb bizonyíték.

Igazából szét vagyunk szóródva, de én tudom hogy Örmény vagyok.


Serj Tankian

Daron Malakian

Shavo Odadjian

John Dolmayan - Egyik kedvenc együttesem, ők Amerikai örmények


Kardashian - Róluk tuti hallottál. Viszont nekik csak az apjuk örmény. Agyon szolizták magukat, alapból fehérek. O.o

Cherilyn Sarkisian, vagyis Sher ő is félig örmény.


Van két másik szál is, Tatár, és Maláj. De ha tükörbe nézek Malájt elvetem, a Tatárok pedig Oroszország területén vannak, ahol sok az Örmény. Ki tudja....

A zsidóság pedig: szerintem, mivel mindenütt vannak Örmények, Örményországon kívül ugyanúgy megoszlanak a vallásaik is.

2012. ápr. 4. 11:21
 10/10 anonim válasza:
én is Sáfián vagyok :) és tényleg örmény név, még tini koromban kutattam utána :) mondjuk most is csak 20 vagyok :D
2015. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!