Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Miglinski név honnan eredhet?

A Miglinski név honnan eredhet?

Figyelt kérdés
Pontosabban Miglincki. Nagyapám nevét az árvaházban elírták, így lett a családnevünk Miglinski. Szeretném végre megtudni honnan származom. (Amúgy Vajdaságban születtem)
2011. szept. 2. 07:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
A Fekete erdőtől ered, és a Fekete tengerbe torkollik.
2011. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
a -sky/-ski végű nevek lengyel nevek. "i"-vel írva valószínüleg lengyelzsidó név.
2011. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A 'ski' végződés egyes szláv nyelvekben névképző, a miglin szóról kéne kideríteni, hogy mihez kapcsolható (elképzelhető, hogy foglalkozásnév). Esetleg, ha neten keresgélsz, akkor ne tévesszen meg a brit Miglin, mert annak nincs köze ehhez a családnévhez.

2011. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. elképzelhető, hogy szlovák, mert a felvidéken van Miglinc vonatkozású hely. a történelem során elég sokszor telepítgettek tótokat ide-oda, úgyhogy bármi elképzelhető... így az is, hogy a felvidékről került az ősöd a mai délvidékre.
2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1.-nek: Tudod kivel szórakozz te ...................

2.-nak: Ööö... Hülye nem vagyok, de kösz. Amúgy az i végződés azt jelenti, hogy a családom nem volt nemes.


3. és 4. Nagyon köszönöm. Főleg az utolsónak.

2011. szept. 4. 21:38
 6/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem kötözködés. De amúgy valószínű hogy zsidó név. Persze szláv területen felvéve. Amúgy persze csak családfa kutatás mondaná meg vagy zárná ezt ki. De ha tippelnem kéne a Miglinc+ki alapján Galíciából származó zsidó család neve.
2011. szept. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lengyel -sky végződés lehet viselni, mert az a nemesség jele volt ott, mint nálunk a -y.
2011. szept. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

13:13-as vagyok.


Már kifejtettem a véleményem, de még találtam néhány adalékot.


Miglincz patak, Miglincz völgy és Miglincz puszta lokálisan egy jól belőhető területen van a mai szlovákiában, Drienovec-hez közel (egykori magyar nevén: Somodi), úgyhogy akár még a magyar eredet sem zárható ki. Miglinski elírással kétséget kizáróan már kétező szláv családnevet alkottak, de azt nem lehet tudni, hogy az eredeti Miglinc mihez kapcsolható, úgyhogy én a galíciát élből kilőném. Sokkal valószínűbb, hogy Miglincz lesz az a Miglinc, így pedig köze lehet a Miglinczi, Miglinczy nevekhez. A szó etimológiáját tekintve ettől még persze lehet szláv, de a település után felvett családnévnél már nyilván a magyar helység fog dönteni, így ez egy magyar családnév (egy példa: Jáki/Jáky családnévnél fel sem merül senkiben, hogy a szó eredete a németből elmagyarorosodott Ják nemzetségtől ered. A faluban született, vagy onnan elszármazott embernek nem kell németnek lennie, egyszerűen a szülőfaluja nevéből (+ i képző) kapta meg a családnevet). A belső migráció meg mindig is működött a Kárpát-medencében, úgyhogy akár magyarként, akár tótként is a Vajdaságba kerülhetett.

2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Jókat mondasz. De a több tízezres galiciai zsidó átköltözését a felvidékre és a kárpátaljára nem veszed számításba. A korai időkben még a név magyarosítástól sem elzárkózó zsidók (törvény kötelezte őket) vették fel leggyakrabban a település nevét ahol éltek.

Amúgy a második leggyakoribb sem a nemesség, hanem a Horthy korszakban hazatérő magyarok, akiknek a esetlegesen idegen hangzású nevét magyarosították a szülőföldje nevének felvételével.

2011. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Körbenéztem neten, hogy van-e esetleg ilyen családnévvel zsidó származású ember, de nem találtam. A helyzet az, hogy különböző listákban szerepelnie kéne a névnek (pl. radix-on), akár összeírás, akár elhalálozás miatt a II. világháborúban(yad vashem keresőben). 1787-től zömében német neveket kellett felvenniük, családfakutatással szerintem tisztább lenne a dolog, egyébként nem gondolom, hogy izraelita név lenne. Miből gondolod, hogy az? Tudsz ehhez a névhez valamilyen linket adni, ami arra utalna, hogy zsidó lehet az ős? Lengyel/ukrán (galíciai) területről nem csak zsidók érkeztek Magyarországra. Várom a linket! köszi
2011. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!