Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol kezdjem a kutatást az...

Hol kezdjem a kutatást az egyik felmenőmről szóló történet kapcsán (1920-as,30-as évek)?

Figyelt kérdés
Az egyik dédnagyapám tűzoltó volt Budapesten, és a '20-as évek végén, '30-as évek elején kimentett egy öngyilkosságra készülő nőt a Feneketlen-tóból, emiatt kitüntetést és jutalmat kapott. Biztosan igaz történet, de szeretném, ha lenne róla valamilyen írásos emlék, hiteles dokumentum, de nem tudom, hol kezdhetnék el kutatni ezután.

2013. júl. 23. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ezt annak idején az újságok is megírták. A levéltárba kellene elmenni és pesti újságokat keresni és talán ott találsz valamit. Vagy talán a tűzoltóságok állományával kapcsolatban valamit. Keresd fel a tűzoltóságokat Budapesten és ott talán tudnak ilyen infót adni, hogy ott dolgozott-e a dédapád vagy sem.


Ilyet még nem csináltam, de én így kezdenék neki.

2013. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!