Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatók! Miért van...

Családfakutatók! Miért van az, hogy a régi halotti anyakönyvekben szinte minden 60 évnél idősebbnek végelgyengülés van bejegyezve haláloknak?

Figyelt kérdés
Ez miféle halálok? Valamilyen betegségnek (rák, infarktus utáni állapot stb.) kellett lennie. Ennyire nem törődtek ezzel, hogy megállapítsák?
2013. okt. 3. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem boncolnak fel minden halottat. Így nem is állapítható meg a pontos ok minden esetben. Az öregember meghalt, tehát elhasználódott a szervezete = végelgyengyülés. Nyilván rendkívül pontosan is le lehetett volna írni, hogy mi történt a testében, de ahhoz boncolás kell. Azt meg, mint az előbb írtam nem végzik el mindenkin csak úgy.
2013. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad lehet. Most hogy kutatok az ősök után, azért jó lett volna megtudni miben haltak meg, milyen géneket örököltem, mire vagyok hajlamos stb. Így nem sokra megyek, ha mind "végelgyengült" :)
2013. okt. 3. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én dédi tatám 95 évesen halt meg, és mi is rámondtuk, hogy végelgyengülés. Egyszerűen álmában meghalt. Persze előtte egy kicsit leesett lábról, de nem kellett pelenkázni, meg ilyenek, csak látszott rajta, hogy gyengébb, nem bír már annyit menni, sokat aludt, stb. Őt se boncolták fel, nem volt értelme.
2013. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha visszamész úgy 100 évet, akkor még nem boncoltak automatikusan, ha egy idős ember elhunyt, és nem tudták, hogy mi volt a baja.
2013. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is kutattam családfát, és eszméletlenül sokan haltak meg gyerekként vagy fiatalon. Ma röhejesnek néz ki a végelgyengülés egy 54 éves embernél (ennyi volt a legfiatalabb, akinél láttam), de akkor úgy tartották, szerencsés, hogy megérte ezt a magas kort...
2013. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
Ha jól belegondolsz, a betegségek jelentős részét csak az utóbbi 100-120 évben fedezték fel, a hatósági boncolás meg még ennél is "fiatalabb"...Mit is írhattak volna a halotti anyakönyvbe ha nem tudtak semmit...csak látták, hogy meghalt és nem fizikai sérülésben.
2013. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!