Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kell elkezdeni a családfa...

Hogy kell elkezdeni a családfakutatást?

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szülők-nagyszűlök-Rokonokat körbe kérdezed,ki mit tud.

Azután hivatali feljegyzéseket kutatgatsz.

2013. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felírod annak a felmenőidnek az adatait, akikről még tudnak mesélni szüleid, nagyszüleid. Név, születési idő és hely, felekezet. Aztán megkeresed a levéltárban, és akkor az anyakönyvben ott lesz mellette az ő szülei neve, életkora, stb., és ebből szépen elindulsz visszafelé.
2013. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
7%
Áss egy lyukat a kertedben!
2013. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Jól írták az előttem szólók, vedd elő a nagymamát, meg a régi iratokat. Legfontosabbak a születési idő és hely, a házasságkötési idő-hely, és a halálozási idő. Az adott dátum szerinti anyakönyvi, stb iratokat ki lehet kérni (többnyire csak helyszíni tanulmányozásra, és leginkább erőteljes egyházi adományok letéte után) . Az egyházi iratokbantöbbnyire benne vannak a szülők, esetleg nagyszülők, a keresztszülők (régen ezek is legtöbbször rokonok voltak) adatai, és ebből is tovább tudsz lépni. Ha vkiről csak halálozási adat van, vagy házassági, menj visszafele 18-15 évet, akkor valószínűleg megleled az előzményeket. Az 1850 körüli adatokhoz már kelleni fog egy latin szótár is!! (Vagy barátkozz össze a plébánossal, és kérd a segítségét a fordításokhoz.) Ja, jó adatbánya lesz, -ha elég régre mégy vissza- az Országos levéltár is. Sok szerencsét!
2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bocs, elírtam, nem 18-15 évet, hanem 18-25 évet!!
2013. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kőhalmi László válasza:

Hellóka!


1. Szedj össze a családban minden "közvetlenül"elérhető adatot. Beszélgess el a még élőkkel, hogy mire emlékeznek, mit tudnak. Sok olyan adatot tudsz így összeszedni amit hivatalosan még nem. Ti. az adatok születéstől 90, házasságtól 60, halálozástól 30 évre kezdhetőek el kutatni.

Mint látod az adatokból nem reménytelen a helyzet!


2. Iratkozz be a Fővárosi illetve az Országos Levéltárba! (Állampolgári jogon megteheted)Ott rengeteg segítséget nyújtanak a kutatáshoz.


(Fővárosi Levéltár Bp XIII. Teve u.

Országos levéltár Bp. III. Lángliliom u.4)


Első látogatáskor "regisztrálsz", az elbírálás kb 2 hét akkor kapod meg a látogató igazolványodat

Ez az eljárás mind a két levéltárban.


Ha valamiben még segíthetek, akkor írj bátran privát üziben én 2 évig látogattam mind a két levéltárat

2013. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 hét??? én is akarok menni, de azt hittem, rögtön lehet szólni, és pár napon belül kikeresik a mikrofilmet... tényleg ilyen hosszú a regisztráció?
2013. okt. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kőhalmi László válasza:
5 éve amikor jártam a levéltárakat akkor - úgy emlékszem - annyi volt. Mi változott azóta nem tudom. Ott megmondják. Akkor biztosan nem lehetett azonnal kezdeni a kutatást, bár lehet hogy a Fővárosi Levéltárban így volt. Az országosban biztos nem. Tájékozódj akár telefonon, akár a neten!
2013. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!