Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Meg lehet-e találni valakit,...

Meg lehet-e találni valakit, ha tudom a pontos születési helyét és dátumát?

Figyelt kérdés
A helyzetet nehezíti, hogy 1994-es; 90-ig találtam online anyakönyvet.

2013. okt. 10. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a pontos születési helyen és dátumon kívül tudod még a teljes nevét, akkor az önkormányzatnál lekérheted a többi adatát, de meg kell indokolnod hivatalos papírokkal, hogy miért van rá szükségedé s be kell fizetni az eljárási díjat

ha csak mondjuk régi barát, akkor pedig kérheted, hogy vegyék fel vele a kapcsolatot, ekkor írnak neki hivatalos levelet, amiben a Te adataid megtalálhatók és ha akarja, akkor felveszi veled a kapcsolatot

az eljárási díjat természetesen ebben az esetben is meg kell fizetni

2013. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem igazán értem a kérdést!

Azért, mert valaki 1994-ben Budapesten született, már rég akár Alaszkában is élhet...persze ha sokáig keresed, megtalálhatod.

2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Be kell menni az önkormányztahoz az anyakönyvi csoporthoz, és indokolni kell a kérésedet. Egyébként, ha meg van keresztelve, akkor a paphoz is fordulhatsz, az egyhéázi anyakönyvben benne kell, hogy legyen.


Ps: Az online anyakönyv bárki számára ingyenesen elérhető? Hálás lennék, ha megadnád a címét. Fontos lenne. Köszi.

2013. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

"Egyébként, ha meg van keresztelve, akkor a paphoz is fordulhatsz,"


Ja, ja. És a pap honnan tudja, hogy aki ott keresztelkedett 1994 ben, az most hol lakik?

2013. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Amelyik városban születtem, rég nem lakom ott. Nincs rajta nyomkövető...
2013. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem ezt az önkormányzatos dolgot, utánanéznek, hogy melyik városban lehet? És a papok? És ha nem is követi a vallását? Nem fizet egyházi adót, nem keresztelkedett, akkor honnan tudnák a papok, hol van??
2013. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az online anyakönyv: [link]

2013. okt. 10. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt a linket köszönöm. Csak még meg kell tanulnom, hogyan kell használni.

Kár, hogy nem magyar nyelvű. :)

2013. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg családtagoknál létezik olyan, hogy az önkormányzat küld neki egy levelet, és ha akarja, akkor válaszol rá neked. Nem tudom, hogy ez hogy működik, egy próbát megér.
2013. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!