Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan ismerhetném meg a...

Hogyan ismerhetném meg a rokonaimat ha szüleim nem hajlandóak beszélni róluk? Egyáltalán bele kezdjek a kutakodásba?

Figyelt kérdés

Apukám családjáról van szó. Állítólag még születésem előtt végleg összeveszett velük, úgymond kitagadták, és azóta semmilyen kapcsolatuk nincsen. Azt tudják hogy én létezem, mert anyu már terhes volt mikor ez történt, de soha nem voltak rám kíváncsiak. Azt mondja nem tud róluk semmit, azt sem hogy ki él még, és nem is akar beszélni róla, amolyan tabu téma ez. Tehát az ő szüleiről van szó, akik nekem nagyszüleim lennének, illetve van 2 testvére is, akiknek azóta már biztos gyerekeik is lettek, ők lennének az unokatestvéreim ha ismerném őket. De senkit sem ismerek se a nagyszüleimet, se a nagynéniket, se unokatesókat. Még a nevüket sem tudom, a lakhelyüket sem.

De furdal a kíváncsiság. Viszont másrészt pedig ha ők 23 évig kíváncsiak sem voltak rám, akkor lehet hogy hagynom kellene az egészet?


2013. okt. 30. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg a szüleiddel, ha tudod, hogy miért vesztek össze. Ennek fényében talán el tudod dönteni, érdemes-e velük kezdeni. Engem például az egyik nagynéném rá akart venni egy érdekházasságra egy arabbal, néhány millió forintért. Ezek után én sem szeretném, hogy az esetleges gyerekem ismerje ezt a nagynénit...
2013. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgokat csak finoman szabad kezdeni. Ahogy az elöttem szóló írta, érdemes lenne meg tudni a történetet, hogy mi történt. Ami mindenképp szükséges ahhoz, hogy meg tudd őket keresni.

Ha meg akarod keresni őket, akkor azt a szüleidnek is meg kell érteniük. Ennyi.

Nekem is van a családomban tabu téma, és egy ideig nem beszélt róla senki, de az idő múlásával hajlandóságot mutattak affelé, hogy beszéljenek róla.


De azért vigyázz, mármint ne várj túl sokat, ha meg találod őket, lehet megse akarnak ismerni. Vannak akik nem szivesen ismernek meg új rokonokat. Ha kideríted, hogy hol vannak hívdd fel őket és kérdezdd meg, hogy nem taálkoznátok és akkor minden elföl, hogy meg akarnak ismerni vagy sem.


De addig még nagyon sok idő eltelhet. Szerintem jó dolog ha az ember meg akarja ismerni a családját. Szóval hajrá!!

:)

A folyamat közben meg láttod , ha abba kell hagynod, de aa fő szabály, hogy óvatosan.

2013. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem túl gyakori a családneved, esetleg próbálkozhatsz a Facebookon. Én családfakutatáshoz használtam, élő rokonokat kerestem, de jóval távolabbikat, mint te. A legtöbbször nem válaszoltak, vagy írtak, hogy biztos, hogy nem vagyunk rokonok, de ezzel a módszerrel megtaláltam egy déd- és két ükunokatestvéremet, így a család azon ágát is megismerhettem és felvezethettem a családfánkra.
2013. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ők már mind felnőttek (a nagyszüleid) vagy majdnem felnőttek (édesanyád testvére) voltak, amikor ez az eset történt, tehát teljes belátóképességük birtokában voltak kb. Kivéve, ha a testvérei akkor még nem voltak felnőttek, de azóta azok lettek. Mégsem keresték se őt, se téged.


Szóval lehetsz rájuk kíváncsi, csak ne számíts pozitív fogadtatásra... Nem hiszem, hogy bármilyen szinten kíváncsiak rátok.

2013. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tippeket tudok adni: kutakodj iratokban, és szomszédoknál, ismerősöknél, annyira nem tűnhettek el, ha tudod a születési helyeket már az is valami, és az elszólásokra is figyelj, mert érdemess.
2013. nov. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!