Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1932-ben született egy rokon...

1932-ben született egy rokon Visegrádon, akkor hol jelentették be születését? Pest megyéhez tartozik, de nem tudom melyik városban van illetéke. (vagy akár kerületben)

Figyelt kérdés
A másik ágat vissza tudtam vezetni 1840-ig, online kutatok csak és ingyen. Egy külföldi honlap ahol anyakönyvi kivonatot mutatnak be, de nem tudom eldönteni melyikhez tartozik Visegrád, annyi város lehetőség van pesthez.

2013. nov. 14. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a probléma a következő:


- ha jól sejtem, akkor a [link] oldalon kutakodsz

- az oldalról annyit érdemes tudnod, hogy a mormon egyház üzemelteti, és ők tették elérhetővé a mikrofilmeket online

- mindezt viszont a magyar törvények figyelembevételével

- ennek most nem néztem utána, de ha jól emlékszem születési anyakönyveken 90 év, házasságin 70, halottin pedig 30 év (nem biztos de valahogy így) titkosítás van, ami azt jelenti, hogy 1932-es születési anyakönyvet még jó pár év múlva tudod megnézni

- továbbá a mormonok amikor mikrofilmre vették az anyakönyveket, akkor sajnos egy mikrofilm tekercsre több település többféle anyakönyve is rákerülhetett

- ami azt jelenti, hogy "szerintem" azért nem találod a visegrádi anyakönyveket, mert egy olyan mikrofilmen vannak, amit még nem tudnak az oldalra felrakni a magyarországi adatvédelmi törvények miatt (nekem ugyanez a problémám Nagyabony (Abony) településsel)

- megjegyzem, hogy a szomszéd településekről sincs anyakönyvezés az oldalon, ami nem aszt jelenti hogy ott sem volt anyakönyvezés. Visegrádnak pl. a múlt század elején kb. 1500 lakosa volt, ami már nem kis falu, ennél jóval kisebb településeken is volt jegyző/pap.


Szóval, szerintem jó pár év múlva elérhető lesz a Visegrádi anyakönyvezés is addig is türelem, vagy próbálkozz német oldalakon német településnévvel (Plintenburg)...

2013. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod a születési adatait, akkor levélben is kérheted a visegrádi Anyakönyvi hivataltól a kivonatot. Vagy kérhetsz időpontot személyes keresésre. Ez jobb lenne, mert esetleg a felmenők adatait is megtalálnád.
2013. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1895-1921 között nyilvánosak a születési anyakönyvi kivonatok, így neten keresve nem találod meg
2013. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok! Az 1935-ben született rokonom, aki Tokodaltárói volt annak megtaláltam a születési anyakönyvi kivonatát az oldalon! Igen ott kutatok egyébként. Sajnos nem tudom megtenni, hogy elmenjek Visegrádra, messze lakok tőle, annyi pénzem jelenleg nincs. Nem tudtok valami más megoldást, mert az 1932-es születésűről csak ennyit tudok. AMúgy én is hallottam a titkosításról. A házasság levelük az tényleg titkosítva van, de a születési anyakönyvi kivonatuk nincs. Vagy lehetséges, hogy a 35 nincs titkosítva a 32 pedig igen? Tokodaltárói születésűeknek is Tokod volt a bejegyzett hely, de ezt józan paraszti ésszel ki is tudtam gondolni. Német oldalak? Tudnátok linket küldeni vagy web nevét, hogy ott is megnézhessem? És még egy kérdés: Ha külföldi szálak vannak már rokonságban, egy olyan országból, ami csatlakozott egy másikhoz, akkor a másik országnál azt hogyan találhatom meg? Nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat!
2013. nov. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!