Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám elkezdeni a...

Hogyan tudnám elkezdeni a családfakutatást lehetőleg ingyen?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és nagyon érdekel a családom eredete, rokoni szálai. Sajnos eddig tanácstalan vagyok, hogy hogy kezdjek bele, ezért kéne valami pontos, könnyen kezelhető oldal amivel nekikezdhetek. Szeretném ezt az egész bulit ingyen megúszni.

13/L


2013. nov. 15. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ingyen csak úgy tudod elkezdeni, hogy körbe kérdezed a család öregeit.


Van oldal, ahol (persze nem ingyen), ha beregisztrálsz, akkor a neten keres lehetséges családtagokat, közzé teheted a családfádat - amit szintén az oldalon elkészíthetsz - és ha valami rokon meglátja jelentkezhet is.


[link]

2013. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és keresni is lehet az oldalon a közzé tett családfák között...
2013. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nagyszüleidnél kell kezdened, mert akkoriban még általános volt (illetve gyakori) az egyházi anyakönyvezés... Meg kell tudnod, hogy hol születtek, milyen felekezethez tartoztak. (katolikus, református)El kell menni az ottani lelkészhez és udvariasan megkérni, hogy belenézhess az anyakönyvbe, segítsen neked, mert érdekel a felmenőid előélete. Ha valóban jólelkű keresztény ember és Te igazodsz hozzá (amikor ráér) akkor nem kér pénzt. Ha szerencséd van, akkor nem kell bejárnod az ország minden szegletét:-)
2013. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, nehéz munka lesz, de nekiállok. :)
2013. nov. 15. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Drukkolok neked:-) Ezek az egyházi anyakönyvek nagyon jók, érdekesek.... ha rá tudod szedni az illetékes papot, akkor egy hatalmas könyvet fogsz látni, ahonnan kiderülnek dédszüleid adatai és mehetsz tovább.
2013. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, holnap azzal kezdek. :)
2013. nov. 15. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:

familysearch.org


jobb oldalt felül searc fül, beírod a nevet, országot, megyét.

1895 előtti adatokra lehet keresni. Én is 1 hete nézegetem.

2013. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

familysearch.org-on fent vannak 1895-1921 születési, 1895-1950 házassági, 1895-1980 halotti anyakönyvek

Előtte nem volt anyakönyvezés, csak az egyházi anyakönyveket lehet kutatni.

2013. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsò! Azokat hogy találom meg? Mert csak 1895-ig ad ki adatokat nekem, ha keresek.
2013. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


CSaládfakutatáshoz én a levéltárat javasolnám, ahol megtalálhatóak az anyakönyvek másodpéldányai!

2013. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!