Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a kapcsolatot, ha az ex jóban van a családdal?

Figyelt kérdés
Rövid történetem:több ,mint 1 éve vagyok együtt a párommal, felköltöztünk a városba. A szülei sajnos válnak,tudtam,hogy a húga nagyon jóban van a csajszival, többször tudtomra adta(gondolom szándékosan). Most a húg és az anyuka(akivel sosem volt jó a kapcsolatunk,pedig én nagyon igyekeztem, de azt érezteti velem,hogy nem vagyok a család tagja) beköltöztek a csajszi lakásába(külföldön él,ritkán jön haza) ,ahol az barátommal lakott. Azóta nyíltan hívják őt bulizni, a szabadidőt együtt töltik, közösségi oldalakon megy a nyali fali. Eléggé zavar, hogy engem nem tudtak így befogadni és tapintatlanságnak is érzem,hogy arra nem gondolnak nekünk ez milyen megalázó. Barátom sem örül a helyzetnek, de azt mondja nem tud vele mit csinálni,mert ha szóba hozza úgyis mi leszünk a hülyék. Nem értem??!! Én mindig kedves voltam, az összes szúrkálódásukat elnéztem, de ezt már nem tudom lenyelni. Én reagálnám túl ennyire?

2013. dec. 1. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre, a kifejtésed nélkül.


A családon múlik is. Nálunk az exemmel nagyon jóban voltak a szüleim és a nagyszüleim. Nagyon kedvellték, és sajnálták, hogy szakítottunk. Ebből a dologból semmi hátránya nem származott a páromnak. Nem emlegették előtte ...semmi..pedig tehették volna, mert szoktam én is emlegetni, mert nem haraggal váltunk el, ismerik is egymást.

Tehátvazért mert jóban vannak /voltak nincsenek kevésbé jóban a párommal, pedig ms ember, nagyon nehéz volt nekik megszokniuk azt, hogy nem olyan közvetlen, mint a családtagjaim, és a amilyen az exem is volt..


Ha a család mégis éreztetné, hogy a másik "jobb volt" ( a kérdés, hogy kinek, mivel a párodnak tuti nem, ha szakítottak, akárki hibájából is)

Akkor pedig a a párodon múlik, hogy kezeli ezt le.

Ha ő jól kezeli, akkor a kapcsolatotoat nem fogja befolyásolni.


Viszont a helyzetben a páeod gyerekesen viselkedik.. Mi a, hogy nem tud mit kezdeni vele?


Eleggé nem veszik embereszámba, ha a véleményét kinevetik, hülyének nézik miatta.


Egy másik dolog.

Ne akaj ugyanolyan kapcsatot a páos családjával, mint az a csaj, mert te nem ő vagy.

Ők jóban vannakott laknak, ez a helyzet azért adja, hogy kapcsolatban maradjanak.

Úgy érzem, hogy féltékeny vagy a lányra, arra a kapcsolatra.

Nem értem, hogy miért akarsz annyira nagyon jóban lenni olyan emberekkel, akik szábdékos szúrkáló megjegyzésekkel bántani akarnak.

Ne legyél önmagad ellensége.

Amíg van reakcíód ezekre a dolgaikra, addig csinálni is figják.

Ha nincs akkor már nem lesz érdekes.

Buta, felülees emberek.

Tudom, hogy nehéz, de ne foglalkozz velük.

Neked a pároddal kell foglalkoznod, ha a család buta ahhoz, hogy felismerje, a párod veled boldog veled van a kapcsolatban ezrt talán annak lenne értelme, ha elfogadnának, akkor nem tudsz mit tenni.


(Viszont bennem felmerült az, hogy a csajjal előtte is ilyenek voltak?

Mert láttam mar olyat, h. amikor egy pár voltak ilyenek voltak mint veled, szakítttak akkor lettek öribarik....)


Kitartás...csak egymással foglalkozzatok a pároddal!

2013. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit tényleg bánt,mert én nem szeretem az ilyen helyzeteket,szeretem,ha mindenkivel jó kapcsolatot ápolunk, főleg ha családról van szó, de már belefáradtam a próbálkozásba.

Igazad van abban,hogy a páromat semmibe veszik, de én hiába mondom neki, ő ilyen, elfogadja. Nagyon sokszor keresztbe tettek már neki is, bár nem tudom,hogy szándékosan e, véleményem szerint igen.

Az anyukáról nem tudok ,hogy ennyire jó volt e viszony, a húgának szakítás után lett nagy barátnője.

Igyekszünk csak egymással foglalkozni a nehezítő tényezők ellenére is, de nagyon nehéz figyelmen kívül hagyni, mégiscsak jön a karácsony is.

Köszönöm a hasznos válaszod! :) Egy kicsit megnyugodtam!

2013. dec. 1. 08:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ez titeket mennyiben érint. Ha ők a nőnél laknak, az ő dolguk. Ha eljárnak együtt bulini, az is az ő dolguk. Te erről miért tudsz, és miért érdekel? Nem találkoztok naponta, vagy igen? Laktok ketten a pároddal. Hogy jön a képbe anyós jelölt?


Ha meg az van, hogy minden héten kötelezően el kell menni anyóshoz, akkor ne menj. A pasid menjen ha akar, de neked miért kell? Miért kell neked egyáltalán beszélgetned velük? milyen helyzetben? nem értem..

2013. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szülők válásáig hetente haza kellett járni, 3 hónapja költöztünk csak fel, előtte a szüleinél voltunk. Azért tudok róla,mert szóba hozzák, ismerősöktől is hallom.

A kapcsolatot azért kell még ilyen szorosan ápolni,mert a páromnak volt egy vállalkozása (amit májusban az én bíztatásomra be akart zárni, teljes veszteség volt az egész). De anyuka akkor is bejött a képbe és azt mondta,majd ő csinálja tovább (igaz a haszonból,már amikor volt, a párom egy ft-ot nem látott). Ebből az lett,hogy most ,hogy anyós elköltözött, mindent a fiára hagyott a veszteséggel együtt, még a telefont sem veszi fel, ránk szakadt az egész. Mint kiderült azért nem akart bezárni,mert ott titokban tudott találkozni a szeretőjével. Májusban még jól jöttünk volna ki pénz ügyileg,most meg a gatyánk is rámehet. Így valamilyen szinten képtelenség elkerülni a kapcsolattartást,mert minden napos téma itthon is,hogy mikor fogunk pl éhen halni. Reménykedek csak,hogy gyorsan lezajlik ez az egész! De én ezzel a családdal nem kívánom tartani a kapcsolatot azután.

2013. dec. 1. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szinte hasomló helyzetben voltam. Én nem bírtam sokáig, inkább leléptem.
2013. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor itt elég súlyos problémák vannak. 1 éve vagy együtt egy hapsival, és ha jól értelmezem, a te kereseted is rámegy az ő anyukájának a szeretősdiére és nemtörődömségére.


Ez a kapcsolat semennyire sem biztos, nem vagy a felesége, senkije sem vagy, így én nem ajánlom hogy bármennyivel is finanszírozd az ő veszteségeit. A kapcsolatod simán tönkre mehet, aztán ott állsz, hogy mennyi pénzt beleöltél a semmiért. Annyival tudod segíteni, hogy nem mentek drága helyekre, meg szórakozni, így ő tudja fizetni a tartozásokat amit az anyja csinált. Aztán jobb esetben előbb utóbb elfogy. A saját pénzedet meg külön tedd félre és ne az anyját pumpold. Komolyan mondom. Majd ha elvesz feleségül, akkor lesztek igazán egy gazdasági közösségben. addig semmi sincs.


35/N

2013. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!