Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Néhány vezetéknév előtt miért...

Néhány vezetéknév előtt miért vannak betűk? Lehet így anyakönyvezni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Pl: Sz. Nagy, K. Nagy, U. Szabó stb.
2014. febr. 1. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Biztos lehet.....szerintem D.Tóth András sem csak kitalálta ezt a nevet:)
2014. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
A betű az anyja lánykori nevének kezdőbetűje általában.
2014. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is van egy Sz. Nagy Xy nevű ismerősöm, de ő hivatalos okmányokon "csak" Nagy Xy-ként szerepel.
2014. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet..

én is úgy használom a nevem, de ha valahol hivatalosan kell akkor az aláírásnál is ki kell írnom, amúgy szignózok....

2014. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

általában azért tesznek a tucatnevek elé valamilyen betűt hogy könnyeben megkülönböztetőek lehessenek.

a médiában szereplő emberek szerintem csak úgymond művésznévként veszik fel az anyakönyvben nem így szerepelnek.

2014. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
tehát pont D. Tóth András tesójának, D. Tóth Krisztinának a D jelentése a gyerekkori becenevéből ered... szerintem Andrásnak pedig azért, hogy a tesója a Kriszta..ennyi..mer erre nem találtam adatot
2014. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen- a rendőrségnél pl.- a sok Kovács István, meg Tóth József, Kiss Sándor megkülönböztetésére számokat kaptak.

Pl.: Kovács 123 János.

:-))

2014. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
67%
Az anyakönyvi kivonatban az ilyen nevű ember, hogy szerepel?
2014. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem csak a vezetéknév előtt, hanem utána is van pl. Nagy M. Róbert.

Tudomásom szerint azért van, mert tegyük fel van a faluba 50 Nagy nevezetű, ami 3 családra oszlik, és a származtatás miatt van mellé írva, hogy tudják, a Nagyok melyik ágáról való az illető. Például az én dédim neve Karcagi B. Mária volt, de élt egy Karcagi K. nevű is, de ezek nem álltak rokonságba egymással.

2014. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

anyakönyvben vagy egyáltalán nincs semmi előtte, vagy mint nálam 2 vezetéknevem vagy kötőjellel..de csak az egyiket használom..


amikor közte van akkor az általában a másik keresztnevet jelöli..viszont tény, hogy néhány okból használják rövidítve..

az egyik, hogyha tucatnév,

ha nehéz lenne kimondani pl a lenti példám.."Kósa Adolf",

másik ok, hogy nem tetszik a név,

a 4. ha nagyon hosszú lenen (az én esetem)

Kósa L. Adolf

Sipos F. Tamás

2014. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!