Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Néhány vezetéknév előtt miért...

Néhány vezetéknév előtt miért vannak betűk? Lehet így anyakönyvezni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Pl: Sz. Nagy, K. Nagy, U. Szabó stb.
2014. febr. 1. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a háborúk idején tettek betűket a gyakori vezetéknevűek nevébe, így különböztették meg egymástól őket. Érted, ha volt 5 Nagy István, akkor lett egy A. Nagy István, B. Nagy István stb.

Hogy mi alapján kapták a betűket, azt nem tudom.

Szerintem csak akkor lehet így anyakönyveztetni a gyereket, ha az apa neve is így szerepel. Amúgy nem lehet kérni, hogy tegyenek bele egy extra betűt, csak mert úgy szeretnétek.

2014. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyszer egy közeli községben kutattam családfát és ott találtam ilyen megkülönböztető előneveket és később ezekből alakultak ki az egyszerű betűk.


Pl.


Belső Kovácsból B. Kovács

Középső Kovácsból K. Kovács


Nagyapámnak mondjuk nem szerepelt a B az anyakönyvében, de egyéb iratokban B. Kissnek nevezték. Ez egy gyermekkori becenevéből származott. Vagy ahogyan többek említették származásra is utalhatott az előnév, ami vagy megmaradt vagy lerövidült egy betűre.

2014. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!