Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha elmennék egy családfa-kutat...

Ha elmennék egy családfa-kutatóhoz, szerintetek hány évre tudná visszavezetni a családfámat?

Figyelt kérdés
Barabás a vezetéknevem, szerintem erről a családról elég sok infó van. A legkorábbi ami beugrik az természetesen a bibliából ismert Barabás, a másik amiről én tudok (elég enyhe töri tudással) az 1200as években a Magyarország területén lévő Barabás településnek a tulajdonosai akiket megfosztottak a birtokuktól valamikor 1400 körül hűtlenség miatt.

2014. máj. 1. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szüleidet, nagyszüleidet kérdezd meg a felmenőid nevéről, születési helyéről. Amit ők eltudnak mondani az a legrosszabb esetben is a 19.század vége. Irány a levéltár, a régi templomok történetét, és hivatalos bejegyzéseit tartalmazó könyvet "historia domus"-nak hívják. Kérd ki és keresgélj benne! Olcsóbb és izgalmasabb is.
2014. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már csak az apám anyja él mint nagyszülő. De őt és anyámat megkérdem. Kösz a választ!
2014. máj. 1. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak addig tudnak visszamenni, amíg megvannak az anyakönyvek. Ebben az országban nagy volt mindig a jövés-menés, az anyakönyvek bizony elvesztek, elégtek....a családok meg nemigen tartották meg a hivatalos származási okirataikat.
2014. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem talal arra utalo nyomot, hogy kutyaboros a csalad, akkor kb 1700-as evek kozepeig lehet visszavezetni. Ha nemesi csalad sarja vagy, akkor korabbra is lehetseges.


A Barabas vezeteknevhez a bibliai Barabasnak semmi koze nincs egyebkent.

Az altalad felvazolt nemesi csaladnak sem valoszinu, hogy leszarmazottja vagy, sok ilyen nevu ember van.

2014. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudod, ez is pénzkérdés. Minél többet szánsz rá, annál mélyebbre tud kutatni az illető. Ha van elég pénzed, akár az ősrobbanásig is eljuttok.
2014. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ötös, sajnos nem pénzkérdés. Az anyakönyvek vezetése a polgári lakosságot illetően nagyjából az 1700-as években kezdődött el. Hiába van pénze az illetőnek, ha az 1600-as évekbeli őse csak az ajtófélfára véste fel a gyerekek számát.
2014. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Attól függ van-e a családba hiányzó láncszem, de amúgy az ókorig is vissza nézhetnéd azt hiszem.
2014. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! Én is Barabás vagyok.


A Barabás név arámi eredetű (jelentése: atya fia (bar-abas), ellentétben a vele sokszor kever Barnabás névvel, amely bár ugyancsak arámi nyelvi eredetű, de annak a jelentése: Vigasz fia/ barn-abas). Magyarországon a Barabás nevet többnyire székelyhonból származó ősökkel rendelkezők viselik. Lisznyó község mellett az erdőben van egy honfoglalás kori vármaradvány (mára csak egy dombocska), amelyet még mindig úgy hívnak: Barabások-vára). Annak idején volt egy része a székelyföldnek, amit úgy hívtak "szentföld", ott nagyon sok családnak volt bibliai neve. Pl. Illés, Gáspár, Barabás... Ennek oka ismeretlen előttem, nem valószínű, hogy a spanyol 1492-es kiüzetés miatt, Magyarországra is kerülő széfárd zsidók miatt van, ők jobban a Duna mellett, főbb kereskedelmi úton maradtak, plusz a Barabások-vára már 200 évvel azelőtt is ismert volt, amikor a nép a tatárok elől abba menekült...


A Barabás név (írásbeli kisebb változásokkal) nagyon sok nyelvben megtalálható, mondhatni nemzetközi név. A görögöknél szakállt, a spanyoloknál gazfickót jelent például e szó.


A legtöbb Barabás székelyföldön is a bukovinai székelyek közül került át Magyarországra a XIX század közepén... A családfakutatás vonatkozásukban egyszerű (és olcsó!!) elég ha a facebookon rákeresel Rudolf Lászlóra, aki egy óriási adatbázis kezel, az öt bukovinai falu valamennyi anyakönyvével és azóta gyűjtött adatokkal. Nem csak az őseidet tudja majd 1700-ig visszakeresni, hanem a mostani összes rokonodat, a leszármazási ágat is. Nekem és a feleségemnek is megvan az ottani családfája (több mint 300 oldalas!) ezért tudjuk, hogy nem vagyunk rokonok.. :)


Mi viszont lehet, hogy rokonok vagyunk..


Remélem tudtam segíteni, sok sikert!


Z.

2015. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A Barnabásnál rossz helyre tettem a kötőjelet..

Helyesen (Vígasz fia/bar-nabas)

2015. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!