Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Azonos családnevűeknél mekkora...

Azonos családnevűeknél mekkora az esély rá, hogy valóban ugyan onnan származnak, még ha az ország másik felén él is?

Figyelt kérdés

Pl.: a Németh név elég gyakori, egy faluban minden német rokon, és a környékén is nagy valószínűséggel, de vajon a megyében és az országban?

Pl.: minden Németh egy tőről fakad?



2014. ápr. 18. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Minden ember Ádám és Évától származik,így igen.
2014. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez inkább a ritkább családneveknél jellemző, meg ha a családnév nem változott az utóbbi 100 évben mondjuk (a II.vh előtt ugye volt elég sok névváltoztatás...néha németesíteni volt jobb a nevet, máskor magyarosítani, mikor kinek és hogy...).
2014. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
58%
Hit kérdése az egész. Egyébként meg a névváltoztatások miatt az se biztos, hogy a különböző vezetéknevűek nem rokonok...
2014. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

ez szerintem attól függ, hogy anno amikor beveztték a neveket és vezetékneveket mihez kötötték magukat az emberek

sok a szakma: szabó, kovács, varga, hegedűs

vagy település: Pécs(pl Pécsi Ildikó)

vagy országnév: Német


szóval amikor mindenki választott magának egy vezetéknevet, lehet meg volt szabva hogy mihez köthető


szóval nem rokoni kérdés

2014. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Németh pl. lehetett akinek az ősei németek voltak,vagy onnan jött vagy egyszer járt ott vagy tudott németül vagy németekkel kereskedett..

2014. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az én vezetéknevem ritka, így akit így hívnak, annak biztosan van valami köze Békés megyéhez, meg akkoris, ha Sopronban él.

De mondjuk egy Kovács nevű embernél már nem biztos.

2014. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
#6 - Pauló?
2014. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
83%
Szerintem ezek a nevek falubeli becenévről ragadt rá az emberek nagyrészére,pl.a Pisti kovács volt akkor a Kovácspisti-nek hívták...
2014. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
A többit még nem néztem, de az első am jól írta, tudósok is kimutatták, h alapból 1 nő volt és 1 férfi. De most kajak!!
2014. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!