Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Földvári vezetéknév (lehet)...

A Földvári vezetéknév (lehet) zsidó családnév, vagy inkább pont hogy nem?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
inkabb nem, -foldvar nevu telepules tobb is van Magyarorszagon, ezert inkabb odavalosi embert jelolhetett eredetileg ez a csaladnev.
2014. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
szerintem vakondok származású
2014. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha zsidó lenne, az miért lenne baj?
2014. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert "Nem egy tiszteletreméltó zsidó létezik, — megengedem; de általában véve a legtöbb zsidóban van valami átkozott keverék, mely más fajtákban nem létezik, és melyet belőlük nem irthatni ki." (Széchenyi István)
2014. máj. 16. 21:24
 5/17 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy román név.
2014. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Hát ha valamilyen ...burgerből magyarosította, akkor lehet. De így nehéz spekulálni, mert 50-50%.
2014. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

A 2. világháború után rengeteg zsidó változtatta meg a vezetéknevét és magyarított azt, tehát ilyen távlatból nehéz megállapítani.

Ha számodra nagyon fontos a kérdés nézz utána a családfának a levéltárban, vagy kérdezd meg az idős rokonokat. (Ha ők nem tudnak semmi zsidó vonatkozásról akkor valószínűleg nincsen)

2014. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

"Ha zsidó lenne, az miért lenne baj?"


mert pénzéhes szarrágó nép. tessék, ezt a választ vártad, ugye? megkaptad a napi antiszemita-fóbia adagodat?

lefogadom, hogy ha zsidó helyett mondjuk olaszt írt volna, nem fáradoztál volna a kommenteléssel.

2014. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
En ismertem egy Foldvari vezeteknevu illetot es biztos hogy zsido,de gondolom magyarositotta vmelyik felmenoje!
2014. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
77%
lyen marhaságot soha nem mondott Széchenyi - csak a metapédia nevű ismert antiszemita link szerint....
2014. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!