Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szlovákiában a leggyakoribb...

Szlovákiában a leggyakoribb vezetéknév a "Horváth". Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

[link]

Facebook-on is sok olyat szlovákot láttam,akinek az a vezetékneve,hogy Horváth,Horváthová.

Ez hogyan lehetséges? Ezek elszlovákosodott magyarok?

Ez nekem furcsa.



2014. máj. 19. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert szlovákok nem voltak addig, amíg nem kaptak egy országot. Vagy egy olyan mondás, hogy az a cseh, aki beszél magyarul az a szlovák.
2014. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ugy, hogy az altalad linkelt oldalon vannak irto butasagok. Megint csak Churchill szavait idezem: "En csak annak a statisztikanak hiszek, amit en magam hamisitottam."
2014. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak olyan név van Szlovákiában, hogy Horváth, hanem számos egyéb. Én is Szlovákiában élek, de az anyanyelvem magyar. Tudok magyarul, szlovákul, csehül, angolul és németül is. És nem vagyok egyedül, nagyon sokan vagyunk ám itt. Nem elszlovákosodott magyarok vagyunk, hanem Szlovákiában megszületett magyarok.
2014. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mustafa33 ***** válasza:
40%

Úgy ahogy Magyaroszágon, csarava.

Mert 90%-uk roma, more. ☻

2014. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nemcsak olyan név van Szlovákiában, hogy Horváth, hanem számos egyéb."


Szerinted én az írtam a kérdésben,hogy csak olyan családnév van Szlovákiában,hogy Horváth?

Azt írtam,hogy LEGGYAKORIBB!!


"Én is Szlovákiában élek, de az anyanyelvem magyar. Tudok magyarul, szlovákul, csehül, angolul és németül is. És nem vagyok egyedül, nagyon sokan vagyunk ám itt. "

Ez most,hogy jön ide?


"Mert szlovákok nem voltak addig, amíg nem kaptak egy országot."

Előtte hol voltak? Bujkáltak a Tátrában és knédlit ettek?


"Nem elszlovákosodott magyarok vagyunk, hanem Szlovákiában megszületett magyarok."


Tudom jól hogy sok magyar él a magyar határokon túl,de sokan már otthon se beszélnek magyarul,mert már így szokták meg.

Jobban beszélnek románul/szlovákul,mint magyarul.

De sok magyar van aki megőrzi a magyar hagyományokat és ez példaértékű.

Rezesová a magát szlováknak valló nő,aki megölt néhány embert bedrogozva,a tárgyaláson végig szlovákul beszélt,pedig a szülei magyarok.

Nem egyedi eset ez: https://www.youtube.com/watch?v=0Nyi5tzGb30

2014. máj. 19. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

''Tudom jól hogy sok magyar él a magyar határokon túl,de sokan már otthon se beszélnek magyarul,mert már így szokták meg.''


Ha te elkezdted, akkor én folytatom...

Szerinted ha valaki más országban él, ahol más a nemzeti nyelv, akkor az anyanyelvét hol tanulja meg? Az egyetemen? Nem, hanem otthon a szüleitől, rokonaitól.

Nem tudom, hogy honnan veszel ilyeneket, de én itt vagyok, ebben élek, és nem netről veszem, meg Bözsi mamától hallom, hanem hallom és látom magam körül.

2014. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
És a 4es válaszolónak igaza volt. A Horváth nevűek nagy többsége roma, szóval a kérdésed úgy kellett volna kiírnod, hogy: Ezek elszlovákosodott romák?
2014. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
100%

-Igen, a Tátra alatt csücsültek, de nem knédlit ettek mert az a cseheké, hanem juhtúrósgaluskát ☺.

-Nem elszlovákosodott romák, simán romák, és egyszerre kétnyelvűek, de délen háromnyelvűek (roma + szlovák + magyar)

-Vannak felvidéken is falvak melyeket horvátok laktak (Horvátjárfalu, Horvátgurab, Horváti....) és így a név ugyanúgy alakult, ugyanolyan eredetű mint a régi Magyarország egyébb területein is.

2014. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
A Rezesová takarítónője meg a baleset után azt nyilatkozta a szlovák bulvárban, hogy a guta ütötte meg mérgében amikor Rezesék otthon mindig magyarul beszéltek és ő hiába halgatta, nem értette miről van szó ☺.
2014. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerbiaban tudok Kiss vezeteknevu szlovakot. Ezeknek nincs kulturajuk, tortenelmuk, semmijuk, mindent tolunk loptak.
2014. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!