Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a Tóth családnév szlovák...

Ha a Tóth családnév szlovák eredetű, akkor miért a 3. leggyakoribb név az országban?

Figyelt kérdés
Ezek szerint kb 300.000 magyar állampolgár szlovák származású? Kissé nevetségesnek tűnik. Annyi szlovák nem kerülhetett ide... Sok elmeháborodott meg rögtön szlovákozik ha meghallja, hogy Tóth...
2014. jún. 3. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg szláv (többek között szlovák) olvadt be a magyarságba az elmúlt ezer évben. Gond nélkül lehetnek ennyien.
2014. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Mekkora gondjai vannak egyeseknek! Most komoly, ezen agyalsz már napok óta?
2014. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Engem érdekel. Netán baj?
2014. jún. 3. 13:54
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is ismerek Tóth nevű nénit, akinek 9 testvére volt. Lehet, hogy csak szaporábbak? :)
2014. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A régi időkben minden családban több gyerek volt....
2014. jún. 3. 14:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én családnevem egy volt vármegye neve (Árva). Ez ma Szlovákia része. Egyik nagyszülőm neve horvát (Horváth). Akkor én most mi vagyok? És rengeteg olyan felmenőm van, amelyik nem népnévből, nem településnévből származik.


Tóth családnév a tót népnévből ered, s minden Tóth nevű felmenői között férfi ágon található Tóth nevű ős. Ezek között számos olyan, aki valóban tót.

2014. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Shai-Hulud ***** válasza:
52%

"Annyi szlovák nem kerülhetett ide..."

Nem is!

Eredetileg Szvatopluknak hívták őket, de mióta egy lóért odaadták az rszágukat Árpádnak, szégyenükben magyarosították Tóth-ra. Na ezért van itt ennyi Tóth.

:-D

2014. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2011-es népszámlálás szerint kicsit többen voltunk 10 milliónál. Ugyanezen adat szerint a saját bevallás szerinti szlovák 35 ezer. Ez 0.35% kb., 1910-ben 11% volt.

Ez alapján valóban soknak tűnik ennyi Tóth.

No de Szabó is 200 ezer felett van, miközben a szakma csaknem kihalt. Hasonlóan sok a Horváth, a Kovács és a Nagy is.

2014. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha kiderül, hogy szlovák származású vagy akkor mi lesz? Leköpöd magad a tükörben? Mondjuk jobb lenne, mert akkor házon belül letudhatnád a hülyeségeidet.

Totálisan semmit sem számít, hogy szlovák vagy-e....

2014. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Lazán lehet 300K magyar szlovák származású, hiszen egy tótnak, lehet akár tíz gyereke is.

DE nem tudom, hogy te hol élsz, de engem még a büdös életben nem szlovákozott le senki, pedig én is Tóth vagyok.

2014. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!