Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyek a leggyakoribb zsidó...

Melyek a leggyakoribb zsidó családnevek Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 14:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%
Melyek a leggyakoribb német hangzású nevek? Azok között akad zsidó is!
2012. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

"Helységnevek

Sokszor használják zsidók névként városok és országok nevét, pl. Breslauer, Debreceni, Egri, Erdélyi, Hamburger, Karinti, Kállai, Krakauer, Lipcsei, Rátonyi, Ruttkai, Soproni stb.


Színek neve

Barna, Piros, Zöld, Fekete, Fehér, Grün stb.


Keresztnevek mint vezetéknév, gyakran három név

Tamás Gáspár Miklós, Gábor Miklós, Péter Gábor, Gerő Ernő, Boldizsár Iván, Szamueli Tibor (A Sámuel névből), ...


Virágok, égitestek, tájrészletek neve

Róna, Csillag, Sugár, Rosenthal, Rózsavölgyi...


Magyar nemesi családok nevét utánzó nevek

Bornemisza, Rakócza, Rákóczi, Szécsényi... "


stb stb

2012. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

Ez hülyeség. Én is zsidó vagyok, a családfámat 300 évre visszavezettem, csak magyar származású őseim vannak és ennek ellenére szép, szláv vezetéknevem van.


Másrészt a zsidóság (ki zsidó) megítélése is különböző. Vallási szempontból az, akinek az anyja is az. Származási szempontból elég egy nagyszülő a négy közül.


Mivel anyai ágon vezetik le többnyire, a név meg apai ágon kerül továbbadásra - leszámítva a mélyen vallásos zsidókat, akik valláson belül keresnek házastársat - a név az égvilágon semmit nem jelent.


Nekem is anyám zsidó, apám keresztény.

2012. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
15:16-os vagyok, a neten találtam, amit bemásoltam, de szerintem sem kőbe vésett szabály, csak talán gyakrabban fordulnak elő azok a nevek.
2012. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%

2. komolyan, ennyi erővel mindenki zsidó :D

mert szinte minden név hely, munka szín stb-stb :D

2012. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindenki, de való igaz, hogy Mo.-on nagyon sokan. II József rendeletére kellett felvenniük a neveket, és a felsoroltakból választottak. Pl egy "igazi" magyart sosem hívtak Magyar-nak, ugyanígy a többi nemzetiséggel, török, orosz, görög, székely stb, ezeket mind felvették. Egy székely embernek sem volt soha az a vezetékneve, hogy Székely. A médiában pl nagyon sok az ilyen vezetéknév!
2012. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
(Az "igazi"-t nem provokatívan írtam, csak hirtelenjében nem jutott jobb az eszembe.)
2012. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Miért, akit "Magyar"-nak hívnak, az mi, ha nem magyar?

Az én nagymamámnak is "Magyar" a vezetékneve, eddig tökre azt hittem, hogy nem lehet más, csak magyar.

Az anyukája meg Hajnal, az is zsidós név?

Nem kötekedni akarok, tényleg kíváncsi vagyok.

2012. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
76%

Stohl, Stahl, Schiff...stb


De nem a név a lényeg, hiszen a zsidók előszeretettel használnak zengzetes magyar neveket, a névváltoztatás lehetőségét használva.


Két fajta zsidó van:

-az egyik megbecsüli azt az országot, amelyik befogadta, amelyik munkát, lakhatást biztosít számára, igyekszik annak javát szolgálni.

-a másik folyamatosan lenácizza, lefasisztázza, lenyilasozza az ország polgárait, amelyikben él. Teszi mindezt úgy, hogy köszöni szépen jól van, és esze ágában nincs Izraelbe menekülni, az állítólagos náci, fasiszta, nyilas veszély elől.


A második csoportot utálja mindenki.

2012. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Levi, Lévi, Lévy, Lévay ...

"Sokan a német nevük magyar megfelelőjét választották. Így lett Weiszből Fehér, Steinerből Köves, Schönből Szép. "

2012. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!