Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van Pfahnl vezetéknevű ismerôs...

Van Pfahnl vezetéknevű ismerôsötök? Kutattam a családfát de nem sokra jutottam.

Figyelt kérdés
Kérlek válaszoljatok, és értelmesen! Elôre is köszi :)

2014. jún. 26. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Tipikus sváb-osztrák-német név, és felütve a google-ban kapásból dőlnek be az ilyen nemzetiségű családnévvel megáldottak. A kérdés az, hogy melyik szülő az aki már nem ezt a nevet viselte házasságkötéskor. Érdemes megkérdezni a nagyszülőket.
2014. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
További nyomozási adalékként javaslom az osztrák több mint 500 éves patinás Pfahnl cég történetét olvasgatni amiben egy bizonyos Andreas, és Herbert is szerepel. Ami még érdekesebbé teszi, hogy úgy tűnik, ők is kiváncsiak voltak a családfára, és a cégtörténet dokumentumaiban beszkennelve szerepel 1590 dátumtól egy sor családi összefüggés. Megjegyzem azonban, hogy az sváb betelepítések és Mária Terézia időszaka is esélyes lehet a magyarországi házasságra. Tehát pontosítanám a korábbi azonosításom - szinte teljesen biztos az osztrák-sváb vonal valamelyik családi ágról.
2014. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! még régebben a papám mondta hogy az ő nagyapja Burgenlandból jött, és ott vannak eltemetve az ősök, és az iratok is ott vannak, de nem tudok elmenni oda kutatni. Szóval ezért nem tudok sokat a családról...
2014. júl. 8. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Az internet hatalmas, és valakinek össze kellett állítani azt a céges flash dokumentumot - valamint létezik internet is, valamint E-mail, Szerintem egy jól irányzott email a cégnek tuti hogy családnál landolna.
2014. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Továbbá - [link]

Itt megtalál mindent szerintem, illetve - ha ez így létezik akkor biztosan van papír formában is.

2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem nincs
2014. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!