Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek lehetnek apának...

Szerintetek lehetnek apának sváb felmenői? (lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy apukámat fiatalkora óta németnek nézik.Több eset is volt:

-kb. 16 éves korában a Balatonon nyaralt,odamentek hozzá a németek,és valami német néven szólították,összetévesztették egy barátjukkal :D

-szintén fiatalként akart pénzt váltani,a pénzfelváltó (arab férfi volt) meg se kérdezte milyen pénzt szeretne,már nyomta volna a kezébe a német márkát

-Az utolsó 3 évben Németországban dolgozott,ott is mindig azt hitték róla hogy ottani és ott is összekeverték a helyiekkel

-Van egy ismerősünk,aki német,de itt lakik és ő is megmondta hogy tipikus észak-német arca van

-az egyik nagymamájának Németh volt a vezetékneve,ami úgy tudom a sváboknak,esetleg a zsidóknak van.

Mit gondoltok?


2014. júl. 8. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én vezetéknevem is Németh,és nincsenek sem zsidó rokonaim,sem sváb felmenőim.Szóval ez nem bizonyíték.Miért nem kérdezed meg apádat vagy a nagyszülőket?
2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valaki biztos tipikus német volt a családban és megörökölte az apukád.
2014. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Igazából ennek nagyon egyszerű oka an amikor ezer évvel ezelőtt ideértünk (lehet már akkor se nagyon ebben nem vagyok biztos) mongol félék voltunk (ázsiai vágott szeműek :D) de Magyarország olyan sokszor majdnem teljesen kipusztult pl törökök miatt is mindenkit megöltek

külföldről telepítettek be mindenféle embereket pl: németeket,szlávokat, svábokat stb... szóval rajtunk már ezért se látszhat mert lényegében keverék nép vagyunk már :) ezért nem lehet tipikus magyar vonásokat emlegetni

nagyon sok magyar simán elmenne németnek, ukránnal, szlováknak stb...

Engem pl hollandnak szoktak nézni vagy egyéb északi népeknek :)

2014. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A Németh nem sváb vezetéknév.

Az olyan nevek, mint: Peller, Szauter, Fetter, Tagscherer, Salzinger, Bauer, Mauer, Scheller, Müller... ezek a német/sváb nevek.


De ettől függetlenül természetesen nem kizárt, hogy apukádnak lehetnek sváb felmenői, végül is elég sok sváb él Magyarországon, nagyon régóta, főleg bizonyos részeken, pl.: Pilisvörösvár, Pilisszentiván, Piliscsaba...

2014. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Megkérdeztem őket,nem tudják.Papám bátyja az mondta,van bennünk sváb vér.

Érdekes családom van: a papám anyai részről meg úgy nézett ki mint egy mongol.:D Amikor fiatalok voltak néztek egy mongol dokumentumfilmet és mondta apa anyának,hogy jé ez a férfi úgy néz ki mint apukád. :D

2014. júl. 8. 14:31
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es!

Úgy tudom hogy ez a magyarosított verzió.Németh=Deutsch

2014. júl. 8. 14:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
kérdezgesd a még élő legidősebb rokonokat, ők lehet tudnak segíteni, hol születtek a szüleik, mi a nevük ... Nekem nagyapám Schuck , nagymamám Wochauer, az ükanyám Lieber ... szóval gyűjtsd a neveket ...izgi én kinyomoztam, hogy az őseim Baden Württemberg-ből betelepített svábok. Készíts családfát :)
2014. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a Németh névnek legtöbbször köze sincs semmiféle német származáshoz.

Az, hogy a német=Deutsch, teljesen lényegtelen. Soroltam neked sváb neveket, és most előttem egy másik válaszoló is (Lieber, stb) mondott még újakat.


Ezek a sváb nevek. Gyere el Pilisvörösvárra, és meglátod.

2014. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sün!! ***** válasza:
100%
Az alapján amit leírtál bármi lehet. Viszont ezek alapján én nem állítanám senkiről, hogy sváb. A kinézet nem mérvadó, bár minden nációnak megvannak a maga jellegzetességei. A Deutsch vezetéknevet sem mondanám tipikus sváb névnek, legalábbis felénk senkit nem hívtak így. Úgyhogy érdemes lenne megnézni pl. egy családfát. Ha a világháborúk előttig visszaköveted és ott is sok a németes hangzású név, akkor talán :)
2014. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a dédszüleim már nem élnekaz anya felőli nagyszüleim is meghaltak a születésem előtt,de mindenképp ki fogom nyomozni,köszönöm! :)

Ja és jártam Baden Württembergben,nagyon tiszta és békés,a házak pedig hatalmasak! :)

2014. júl. 8. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!