Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A családfát Magyarországon...

A családfát Magyarországon meddig lehet visszavezetni?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel a téma és szeretném beleásni magam, mert fontosnak tartom a családom történetét, származását.
2014. júl. 11. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházi anyakönyvezés az 1700-as években került bevezetésre, elötte nem volt semmiféle írásos feljegyzés arról, hogy ki mikor született-halt meg.


Eddig el lehet jutni elég sok munkával, az az elötti esetleges nyomokhoz viszont a sok munka mellett még rengeteg szerencse is kell.

2014. júl. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
AZ egyest kiegészítve, rengeteg embernek meg van a családjának az eredete, csak az Országos Levéltárba nem lehet csak úgy bejutni...
2014. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért néhány generáció után már szerencse kell. Nem égett el az anyakönyv, mennyire gondosan vezették, az 1812- ben adott városban született Kovács Lajosok közül melyik a te ősöd?

A születési dátumok is bizonyzalanok. Az 1969-nen született Kandó Kálmán születési dátuma is kérdéses. Ennek az egyik oka, hogy az anyakönyvben hol a születés, hol a keresztelés dátuma szerepel (esetleg a bejegyzés eosódott)

2014. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Talán jobb lenne, ha szakembert bíznék meg?
2014. júl. 11. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Ameddig tudod!

Komolyan ameddig iratokban vissza tudod keresni.


[link]


Az 1800-as évek végéig "viszonylag" egyszerű.

1867 előtt az anyakönyvek vezetése latin nyelven történt.

2014. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre tudtommal ügyvédeket kell megbizni (legalábbis nálunk Erdélyben igen).

Nem olcsó mulatság viszont :(

2014. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ameddig tudod szedd össze, mert ha elakadsz, és felkérsz egy kutatót, az elég sokba kerül ám, és minél több adatod van, ő annál több úton tud elindulni és megdolgozni a pénzéért. Én pl. történész vagyok, csak a saját és a férjem családját kutatom, ebből nekem jutott egy Kovács ág, az valami rémálom. De a többi eléggé egyedi, azokkal nincs gond (férjemnél van egy helyi híresség is, az könnyen ment), csak tudni kell, hogy hol kell keresni. Egy dolgot bánok, hogy az üknagyapám sírját nem tudom megtalálni (I. vh), mert nincs meg még Bécsben sem, hogy hol halt meg, de nekem már 4 ág megvan az 1700-as évek elejéig. Igaz, hogy legalább 6 éve csinálom, de munka mellett, és volt, hogy 2-3 évig nem is foglalkoztam vele. Utána meg pár hónapig aktívan, aztán megint szünet. Szintén nagy mázli, hogy találtam egy embert, akinek a családjába oldalágon beházasodott az enyém, és ő már évek óta ezt csinálta, így a 4 ághoz van egy bónusz, az egyik üknagymamámnak megvan a pereputtya mindenestől az 1700-as évekig.
2014. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!