Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Krutilla vezetéknév milyen...

Félix008 kérdése:

Krutilla vezetéknév milyen eredetű? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
papám azt mondta régen hogy sváb eredetű.keresgéltem egy kicsit és arra bukantam hogy az usa-ban fellelhető ez a vezetéknév kb 120 embert regisztráltak és még szabolcs megyében található meg kb 35 ember viseli.sehol máshol az országban nincs ilyen családnév.Akkor ez most hogy van? Ismertek olyanokat akinek ez a családneve?Milyen hangzású vagy milyen származásra utalhat szerintetek?Esetleg német csak magyarositott vagy mi? Léci írjatok

2014. júl. 19. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szlovákra tippelnék. Nem hinném, hogy sváb lenne.
2014. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a vonalas telefonos tudakozóban rákeresel, akkor rengeteg találatot ad, sok oldalon kerszetül.


Az én nevemre nem :) :D

2014. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. miből gondolod hogy szlovák a hangzásából vagy van ott ilyen vezetéknevű ember?
2014. júl. 19. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Erről hallottam valahol, régen azt hittem én is, hogy szlovák, mert volt egy Lubovich Krutilla nevű ismerősöm (vagy Lubos nem tudom mi volt, hasonló)... Viszont, olvastam, hogy Krutillis meg Krutilitis nevű görögök is vándoroltak északabbra és változtattak a nevükön amit elég furcsának találok, tudom-tudom hülyén hangzik de az is lehet, hogy görök :)
2014. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a komit.Végre valaki írt valami érdemlegeset köszi.
2014. júl. 27. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!