Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ilyen van? Családfakutatás...

Ilyen van? Családfakutatás során kiderült, hogy csak német, szlovák őseim vannak.

Figyelt kérdés
Eddig hithű magyarként éltem, és nagyon meglepett mert nem tudtam, hogy magyar ősöm egyáltalán nincs is. Mostantól úgy érzem eszerint kell élnem az életem, és tisztelnem a szlovák, német őseimet. Titeket hogy érintene a dolog?
2014. júl. 25. 21:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen az, amikor tudatlan az ember. Sokan vannak így.
2014. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid nem magyarok? Idáig hogy hihetted azt?
2014. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ritka eset az, amiről írsz. Itt a Kárpát-medencében nem hiszem, hogy sokan mondhatnák el magukról, hogy kizárólag magyar ősei voltak.

Az ősöket pedig nem szlovál ill. német voltuk miatt kell tisztelned, hanem mert tőlük származol.

2014. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Figyelj, szerintem rengeteg embernek az ősei nem is magyarok (ha magyarokról beszélünk).

Elvileg finnugor nyelvcsaládba tartozik a nyelvünk is. (elnézést ha rosszul irtam).


Nálunk pl nagyon nagy a valószinűség arra hogy francia őseink vannak. Kérdem én : hogy?

A te esetedben is gondolom az meül fel : hogy?

Vegyes házasságok, a népcsoportok kényszeráttérése egy új nyelve... stb.

Én ezt igy magyarázom.


VISZONT érdekes mert a magyar népnek valami borzaszóan hosszú történelmi visszatkintésük van, állitólag a magyar nép a legelső kialkuló népek között szerepelt annó.

Ez is érdekes. Erre viszont olvastam bizonyitékokat, amit én elég hitelesnek tartok.

2014. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sincs magyar ősöm, csak kun, szlovák, német, török, stb. Ettől még büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Jobb, mint a sok sótlan képmutató, felületes nyugat-európai.
2014. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem aztán sehogy sem érintene,tudom, hogy nem vagyok fajtiszta. :)
2014. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
Attól te mondhatod magad magyarnak, velem is így van...
2014. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sváb vagyok. De attól, hogy németek az őseim, még magyar vagyok.
2014. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha itt magyart akarsz találni, keresd a szatmári részen, pl. Olcsvaapáti. Áll. ott még többé-kevésbé előfordulnak a honfoglalók leszármazotai, a palócokkal keveredve.
2014. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
75%
Lehet hogy az őseid nem magyarok voltak de te magyar ként nőttél fel ez alatt azt értem itt születtél(gondolom:D)Itteni szokások szerint nevelkedtél.Engem az döbbentet meg amikor megtudtam hogy a nagypapám román volt O_O a déd papám lehet(!) zsidó volt...Nem vagyok rasszista de a zsidókat és a románokat pont ki nem állhatom.De én magyarnak nekintem magam nem érdekel kik voltak az őseim(ne értsetek félre szeretem őket)
2014. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!