Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelvet nehéz...

A spanyol nyelvet nehéz megtanulni? Az ember megtudja olyan jól tanulni mint az anyanyelvét? Mert a suliban csak angol, német és szlovák van. De szívem vágya hogy megtanuljak spanyolul.13/L És interneten is meglehet? És évekig tart?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire nehéz azt nem tudom. Ha a suliban csak germán és szláv nyelveket tanulsz a magyar felett, akkor a spanyol mint újlatin nyelv szerintem nehezebb.


Van olyan ember, aki meg tudja tanulni anyanyelvi szinten, például a spanyolok, mexikóiak stb. Viszont ha 13 évesen kezded el, és anyanyelvi szinten akarod, 1-nél azért jóval kisebb esélyed van, hogy sikerül.


Én nem interneten próbálkoznék nyelvtanulással.


Ha intenzíven foglalkozol vele, akkor maximum egy-két év alatt bőven meg tudod tanulni használható szinten, úgy, hogy még élvezni is fogod (ha tényleg szereted). Persze ez még nem az anyanyelvi szint.

2014. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, a magyarral is problémád van... megtudja?

Meglehet...

2014. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

A spanyol alapvetően egy könnyű nyelv, sokak szerint a legkönnyebb nyelv a világon(ami azért túlzás, mert az igeragozás eléggé összetett). Ha van hozzá érzéked, akkor viszonylag gyorsan meg tudod tanulni.

Én kb 2 éve tanulom otthon nagyon lightosan, most B2-es szint környékén vagyok.

2014. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cintia Hanna válasza:
Utolsó! Milyen módszert használsz a tanuláshoz? Én most kezdtem el egy hete,egyenlőre interneten. Ha jársz nyelviskolába, melyiket ajánlanád? :)
2014. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem járok nyelviskolába, egyedül tanulom:)

www.lingq.com - ezen az oldalon rengeteg szöveg van, hanganyaggal, szint szerint kategorizálva, illetve az oldalon sokan vállalnak skype-os nyelvórákat. Meg van még egy csomó minden, érdemes kipróbálni.

2014. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!