Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kötelező használnom a vezetékn...

Kötelező használnom a vezetékneveim közt a kötőjelet?

Figyelt kérdés

Amikor 2004ben férjhez mentem fölvettem a férjem vezetéknevét,és megtartottam a saját vez.nevem is.Akkor senki nem mondta hogy kötőjelezni kell,sőt,semelyik papíromon sem volt.Most hogy lakcímet váltottunk,kioktattak,hogy márpedig kötelező a kötőjel.és mi van ha én nem szeretném/akarom használni?

Hiszen Szlovákiában(ahonnan származom) az ottani papírjaimon sincs


2010. jan. 24. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, nem kötelező kötőjellel írni. Lehet úgy, hogy Nagy- Horváth X, de úgy is , hogy Nagy Horváth X. Magyarán: Úgy kerül rá az okmányokra, ahogy az a házassági papíron szerepel.
2010. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így használom a nevem, ezért pontos információkkal szolgálhatok, mert rákérdeztem, amikor bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőnél.

Kötelező a kötőjeles használat -legalábbis Mo.-on-, ezt a névviselési formát kötőjellel engedélyezik (a házassági anyakönyvben is eszerint szerepel).


Egyébként nekem is kötőjel nélkül tetszik jobban! Ezt úgy oldottam meg, hogy amikor hivatalos ügyeket írok alá, akkor teszek, különben elhagyom:)

2010. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a továbbtanulás kapcsán kaptam ezt az információt...elég bonyolult az egész, mert apukám kötőjel nélkül írja, anyukám kötőjellel (időközben volt valami törvény), én 10 évig (!) kötőjel nélkül írtam, és most kötőjellel kell. Egyszóval kötelező...
2010. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Akkor hivatalosan kötőjeles,nem hivatalosan "sima" lesz a nevem :-)

Csak azért kérdeztem,mert 2004-ben erről szó sem volt.Úgy látszik azóta változott a törvény

2010. jan. 25. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!