Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1812-1816 közötti házassági...

1812-1816 közötti házassági anyakönyveket meg lehet találni valahol az interneten?

Figyelt kérdés
Szegedi, szőregi, illetve deszkiek érdekelnének, valahol itt házasodhattak össze az őseim.
2014. dec. 16. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve olyan születési anyakönyvi kivonatra lenne szükségem 1816 Szőregről, melyből kiderül a gyermek apjának neve és születési helye.
2014. dec. 16. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen. Az internet mindent tud! Kac! Kac! Szerinted kinek lenne érdeke a régi anyakönyveket becsápolni azért, hogy te a szobádbol, székedböl kényelmesen végezhess öskutatást?
2014. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Levéltár, vagy a körzeti plébánia hivatal. Plusz azt is vedd figyelembe, hogy azóta változtak a megyehatárok.

Én egy Zalai kis faluban születtem, a plébánián megtaláltam egy csomó ősöm kivonatát, leírásokat. Egészen az 1700-as évek elejéig voltak adatok. A többi egy plébánia tűzben elégett sajnos. Igaz a nagyon régiekhez segítség kellett, mert Latinul íródtak, de nagyon izgalmas, érdekes kutatás volt, és derültek ki olyan dolgok, amikről nem tudtam. Grófi cím, aztán, hogy elkártyázta az egyik ősön a feleségét, vagyonát, még a nagypapának is volt olyan testvére, akiről nem tudtam, meghalt csecsemőkorban.

2014. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj be a szegedi leveltarba, ott valoszinuleg megvan.
2014. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!