Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok, ahol 0-8 év közötti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, ahol 0-8 év közötti gyerek is van, mennyi időtök van egymásra? Hogy oldjátok meg, hogy a kapcsolatotok a gyerek mellett ne hűljön ki? Marad energiátok egymásra?

Figyelt kérdés
Egy itteni kérdés gondolkoztatott el azon, hogy mi van akkor, ha a gyerek előtt minden nagyon jó volt, a pár régóta együtt van, ismeri egymást, és bevállalják a gyereket, ami rengeteg energiába kerül. Hogyan lehet ilyenkor a kapcsolatra is energiát fordítani, amikor alig várja az ember, hogy aludhasson egy jót? El lehet várni ilyenkor a párunktól azt, amit korábban kaptunk? Vagy ezek olyan évek, amiket egyszerűen túl kell valahogy élni?

2014. dec. 4. 10:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Lemaradt még a kérdésből, hogy mi történtik, ha a gyerek előtt volt egymásra energiánk, a gyerek után viszont az apuka csak a pihenésre vágyik. Pl. dolgozik, és bár mindennap foglalkozik valamennyit a gyerekkel, a feleségre nem jut energiája. Vagy ugyanígy fordítva, ha az anyukának nem marad az egésznapos gyerekfelügyelet után energiája a párjára.
2014. dec. 4. 10:03
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van olyan ismerősöm, hogy a felesége két gyerekkel van otthon és bedolgozást vállal mellettük. Ennek ellenére egymásra is van idejük. Ne dőlj be az ősanyáknak!
2014. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 klopusz ***** válasza:
86%

Három csemetém van. Mikor a legkisebb megszületett a középső 3,5 éves volt, a nagy 6,5.

Soha nem éreztem, hogy kevesebb időnk lenne a párommal egymásra, mint azelőtt.

2014. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk két 0-8 év közötti gyerekünk van. És senkink nincs a közelben, aki néha-néha elvállalná őket.

Mi kihasználjuk az esti órákat kettesben (a gyerekeket kötelezően 9-kor ágyba teszem), hétvégén pedig a déli alvás időt is. Bár nem tudunk együtt kimozdulni kettesben csak, de így is tartalmasan tudjuk az időt tölteni.

A mi kapcsolatunkban a gyerekek kapcsán nem a fáradtság vagy az egymással töltött idő hiánya okozza a legnagyobb feszültséget, hanem a különböző vélemény a nevelési módszereket illetően.

2014. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

" a gyerek után viszont az apuka csak a pihenésre vágyik."


Az APUKÀNAK miért a gyerek UTÁN jut eszébe, hogy munka után csak pihenésre vágyik?!?!?! SZámára mennyiben változik a munkája attól, hogy lett egy gyerek?


A gyerek után az anya az, aki fáradtabb, mert a gyereket neki kell ellátni és éjjel is felkelni hozzá. De az apának semmivel sem több vagy fárasztóbb a munkája!

2014. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van, egy ideig azt hittem azért, mert itthon dolgozik a ferjem, de jobban belegondolva a kötetlen munkaideje volt az egyetlen konfliktus forrásunk...tul sokat szamitottam rá, alig jutott ideje dolgozni..mióta fix idők vannak neki kijelölve munkára semmi probléma kozottunk...esténként vagyunk kettesben, ha alszanak a gyerekek, amit ritkán tudunk csinálni, az a kettesben kimozdulas...150km-re lakik a legközelebbi nagymama...
2014. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk sincs segítség a közelben és a kicsit több mint másfél éves gyerek mellett a 100%-ról 5%-ra csökkent az egymásra fordított idő. Én nagyon szenvedek emiatt, gondoltam, hogy kevesebb lesz, de nem, hogy ennyire...
2014. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Van időnk egymásra, de sokkal kevesebb, mint a gyerek előtt. Ez természetes, nem kell ehhez ősanyának lenni. A gyerek előtt minden hétköznap este és a teljes hétvége csak a miénk volt. Most akkor tudunk kettesben lenni, amikor a gyerek este elalszik.

Aki azt mondja, hogy ugyanannyi idejük van egymásra, mint a gyerek előtt, az vagy előtte sem töltött sok időt a párjával, vagy állandóan lepasszolja a gyereket, vagy hazudik.

2014. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Utolsónál a pont!!!!!!!

Teljesen egyetértek!

2014. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Marad, de nyilván kevesebb.

Mi azt láttuk ismerősök körében, hogy a felek kölcsönösen azt hiszik, a másiknak könnyebb. Mi sokat beszéltünk ezekről a dolgokról a férjemmel szülés előtt. Sosem mondta, hogy bezzeg én itthon meresztem, és én sem gondoltam, hogy neki milyen könnyű mert "csak" dolgozik.


Nálunk akkor lett inkább vészes a dolog, amikor visszamentem dolgozni. Az azt követő hónapok voltak zűrösek.

2014. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!