Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan nézhetünk utánna a...

Petra666 kérdése:

Hogyan nézhetünk utánna a családfánknak?

Figyelt kérdés
A filmekbe olyanokat látok, hogy besétál a könyvtárba az illető, és talál infót a családjáról...Vagy beüti keresőbe. Ezek a módszerek a valóságba is léteznek? Engem pl. nagyon érdekel a családfám. De kitől kérdezősködjek, már a nagyszüleim is meghaltak...

2015. febr. 2. 21:17
 1/6 anonim válasza:
attól függ milyen messzire érted,mert régebben még nem voltak anyakönyvvezetők ,ezért nehéz tudni hogy ki melyik családi ágazathoz tartozhatott.
2015. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel,ez elég idő és munkaigényes.Nem megy úgy,hogy csak bemegy valaki a könyvtárba -ott nem is nagyon lehet adat- vagy akár a levéltárba -mert ott meg előre ki kell kérni az anyakönyvek másolatait,hogy mire mész,ki tudják neked keresni-.

A szüleid akkor még élnek?Tőlük kellene megkérdezni az ő szüleik,nagyszüleik adatait.Hogy mikor,hol születtek.Ha tudják,jó,ha nem,akkor a szüleid anyakönyvi kivonatában levő adatokkal kell kezdeni.Abban benne van a szüleik neve és hogy hol születtek.Ha a szüleid tudják,hogy a szüleik hol-és kb. mikor házasodtak,akkor meg lehet keresni,abban benne lesz az ő szüleik neve,lakóhelye.

Így lehet lépésenként tovább menni.

Kérdezz nyugodtan tovább,ahogy haladsz.

2015. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez az anyakönyvesdi jó ötlet!:))
2015. febr. 3. 18:04
 4/6 anonim válasza:
Ki akarod deríteni, hogy az Ördögtől származol-e?
2015. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 hát nem éppen ez a célom, de miért is ne? :D
2015. febr. 3. 19:39
 6/6 Bokor Gergo válasza:

A legjobb az hogyha élne déd és nagyszüleid,mert lenne kitől kérdezni.Én is csináltam egy családfát és viszzamentem az 1800-as évekre

1 lépés keresgélni padlásokon régi fotókat.

2.lépés kérdezz a szüleidtől is vagy olyan öregektől akik ismerték a déd vagy nagyszüleidet

3.lépés keress születési bizonyitványokat archivumokban,vagy polgármesteri hivatalban

2015. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!