Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hitoktató révén középiskolások...

Hitoktató révén középiskolásoknak milyen filmet ajánlatok, milyet nézhetünk? (nem a vallásal kapcsolatosakra gondolok), hanem inkább tanulságosra, elgondolkodtatókra.

Figyelt kérdés
Például olyan mint a : Minta diák, Életem a sörf.
2012. nov. 21. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Hullám
2012. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A vallással kapcsolatos, de igen elgondolkodtató:



Kétely

(Doubt, 2008) [link]

2012. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Mesterséges értelem - A.I.


[link]


Szerintem elég elgondolkodtató az, hogy az ember istent játszik - közvetlen kapcsolatban nincs a vallással, de nagyon sok morális kérdést vet fel.

2012. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Heló!


Holt költők társasága, Az elefántember - megrázó, megható film, igaz törtéent alapján, én kötelezővé tenném sok másikkal egyetemen -, Tizenkét dühös ember, A angy karnevál - ez "csak" eredeti nyelven érhető el, viszont nagyon nagy morális tartalma van, a médiát pedig igencsak pellengérre állítja -, Aranypolgár, végezetül pedig a A vád tanúja.


Egyébként én Billy Wilder filmjeiből sokat váalsztanék, ahogy Orson Welles-től is.


Jó szórakozást nektek!

2012. dec. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az osztály - The class

[link]

Fent van a youtubon is, elég elgondolkodtató és megrázó.

A másik amit ajánlok az pedig a Simon Birch.

[link]

2013. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Séta a múltba
2013. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Az őslakó - Egy férfiról szól, aki felmond a munkahelyén és amikor néhány kollégája meglátogatják, hogy marasztalják, akkor azzal áll elő, hogy ő hallhatatlan és több ezer éve a földön él. Ezek után az egész film ezen tétel mérlegelése köré van felépítve. Hihetetlenül érdekes.


A jövő kezdete - Ez egy kisfiúról szól, aki kitalál egy módszert, egy fordított piramisjátékot: három embernek nyújt komoly segítséget, és megígérteti velük, hogy ők is hasonlóképpen járjanak el másokkal nem is sejtve ekkor még, hogy világméretű mozgalmat indít el.


Az utolsó vacsora - Ez egy zseniális játékfilm, ami a következő kérdés köré csoportosul : Vajon bűn lett volna-e gyerekkorában megölni Hitlert, a tudjuk mi lesz belőle?


A pénz boldogít - Ez egy nagyszerű vígjáték, amibe bele van szőve a mondanivaló, amit a cím már megvillant.


Dilisek vacsorája - Mindenidők legjobb vígjátéka és még tanulságos is.

2013. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tiburtius ***** válasza:
A sárkány éve.
2013. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én a Gattaca című filmet ajánlanám ... a vallással is összefüggésbe hozható, és elgondolkodtató film.


[link]



A másik, ami jó lehetne, a Nulladik óra

[link]

2013. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ja és még a Pleasantville... sok bibliai utalás is fellelhető benne, jó beszélgetéseket lehet ezekkel kapcsolatban folytatni...

Szerintem jó kis film...


[link]

2013. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!