Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Komoly zűrzavar van a családba...

Stranger000 kérdése:

Komoly zűrzavar van a családban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A történet elég hosszú, így megpróbálom röviden leírni...


Fél éve Mutter beleszeretett egy másik illetőbe, amit mi nem is sejtettünk, csak akkor, amikor már szilveszter napján elment, és másnap sem jött haza, csak pár nap múlva... Sajnos a szüleim viszonya elég sokáig nem volt jó, sok volt a veszekedés, a kiabálás, ez rám is hatással volt, mert én állítottam le őket, hogy fejezzék be, de az nem tartott sokáig, így mutter lelépett, persze ezt másféleképpen is meglehetett volna neki is oldani. A helyzet jelenleg az, hogy Fater nem rég ért haza külföldről, mert közben el kellett mennie oda, ahol nem fizették ki, aztán most az én fizetésem kopik, évek óta, így semmi plusszt nem engedhetek meg magamnak. Amíg Ő kint dolgozott, Mutter addig itthon volt, megcsinálta az itthoni munkákat, és csak hétvégén járt át a szeretőjéhez. Hétköznap mindig itthon volt, de már most nincsen, mert Fater hazajött. Sajnos Fater eléggé megzuhant, hogy nem fizették ki (átvágták), aztán már az nekem is nagyon rosszul esik, hogy nincs pénzem, mert majdnem mindent haza kell adnom, hogy a számlák, ilyenek rendben legyenek. Telefont már fél éve nem tudok venni magamnak, mert álladóan közbe jön valami, aztán azóta nem is vagyok elérhető. Rosszul esik az, hogy a szüleim ilyen szerencsétlenek, és nekem kell 21 évesen majdnem mindenről gondoskodnom, mert amikor valamiből hiány van, én teremtem ki, mert szerencsére vannak nagyon jó barátaim, akik segítenek szívesen, bármikor. Aztán a húgomnak is vannak elvárásai, ami szintén nem igazán jön be, mert nem tesz annyit, amennyit én teszek a családban... Olykor fater terrorizál olyanokkal, hogy Ő végez magával, mert már "vége", amibe persze rögtön belekötök, hogy azt "nem, és fejezd be... Tovább kell lépni" de ez lelkileg már engemet is kikészít, meg ugye ez az egész. Lenne három hely, ahová eltudnék költözni, elég olcsón, és már nagyon azt forgatom a fejemben, hogy megteszem. Lényegében maga az anyagi része is nagyon érint, a szüleim viszonya, az álmatlanság, nyugtalanság, sajnos már elég sűrűen vannak őszhajszálaim, részben lehet ezért is. Beszéltem erről faterral is, aki nem nagyon szeretné ezt így megoldani, hogy elköltözzek, mert akkor mi lesz... Most neki nincs munkája, és éppen azon vagyunk, hogy legyen neki minél hamarabb. Érdekes, hogy még mikor együtt voltak mutteral, sokszor csúnyán beszélt, minden kis hibáért, már a bántó szavak jutottak, aztán most minket nagyon becsül, és olyan szavakat mondott el, amit előtte sohasem, és hát igen, ez az én gyenge pontom, ami mégjobban megérintett. Erős vagyok, és kitartó, de már többet nem bírok, és lépnem kell nekem is. Tudok angolul beszélni, és idén már küföldre akarok menni, természetesen csak is megbízható, hivatalosan bejelentett állásra. Ez a tervem most. Tehát, mit tegyek velük? Költözzek el, és én is rendezzem az életemet, vagy szenvedjek velük tovább?


2015. márc. 30. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Költözz. Rámehet az állásod,ha a kialvatlanság miatt nem tudsz rendesen teljesíteni.

Szüleiddel beszéld meg,hogy esetleg 1-2 hónapot maradsz,ha nagyon szükség van rád,de te nem oldhatod meg helyettük a problémát.

2015. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is költözz. A szüleid felnőtt emberek és téged nem azért hoztak világra, hogy huszonéves korodtól te tartsd el őket, te pátyolgassad az életüket. Megértem, hogy nehéz és szereted őket, akármilyen hibákat is követtek el, de neked akkor is meg kell alapoznod a jövődet, az életedet. Ha nem teszed, akkor ki tudja, meddig ragadsz ott. Ha lelépsz, akkor lehet, hogy édesapád is nagy magányában tovább lép és talál esetleg valakit. Amíg van kinek panaszkodnia és van kire támaszkodnia, addig úgyis valószínűleg csak a sebeit fogja nyalogatni és nem kezd új életet. Édesanyád valószínűleg nem fog már visszatérni hozzá. Ha nem is azért, mert a mostani kapcsolata nem lesz tartós, akkor azért, mert kellőképp eltávolodtak már egymástól. Neked ne legyen lelkifurdalásod, mert itt te vagy "gyerek" és nem ők. Nekik kellene téged pátyolgatni és nem neked őket.
2015. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerencsére már ma sikerült is állást keríteni Faternak, aminek örült, meg én is. Úgy néz ki, hogy a nyár elején eltudok menni Németországba dolgozni, oda az angol nyelv is jó lesz. Beszéltem vele, és Ő most azt akarja, hogy kivesz egy albérletet a szomszédos városban, és akkor az anyjával összeköltöznek, így olcsóbban kijönnek (fater 50 éves), én meg nyáron intézkedem a külföldi munkámat, sajnos elég szomorú, hogy oda kell mennem, de ez van. Egyetértet velem, nem kifogásolt semmit sem... és hát igen, nagyon jó a szívem mindenkihez, és azért vagyok olyan, hogy mindig én megyek, én oldom meg, de így nem fogom tudni a jövőmet, életcélokat megcsinálni. Úgy döntöttem, hogy még ezt a pár hónapot itthon eltöltöm, aztán én is indulok, addig remélem Fater is komolyan fog intézkedni. Sajnálom azért a fatert, mert ez egy 23 éves házasság volt, de erről mindketten tehettek, már kicsi koromban is előfordult, hogy mutter félrelépett, aztán összejöttek, és az elmúlt 1 évben nagyon roszra fordultak a dolgok. Így hogy most csak egy szülő van itthon, nyugodtan vagyok, mert nincsen kiabálás, sem egy rosz szó, bár elég sűrűn vannak rémálmai faternak két és három naponta üvölt álmában, jajjgat, elég rosz hallani, amikor éppen fenn vagyok... Remélem megtudjuk oldani úgy, hogy jó legyen mindenkinek.
2015. márc. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!