Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális ez a gondolkodás a...

Normális ez a gondolkodás a terhességről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én nagyon szeretném, ha lenne egy gyermekem! De nagyon félek a terhességtől, a szüléstől, a fájdalmaktól..Félek a testem változásától, hogy a férjem kiszeret belőlem..Nagyon szeretnénk, ha a pici egészséges lenne, félek ettől is..Beleszülni őt ebbe a világba, mikor manapság már én is alig merek kint tartózkodni? De ha egyszer szeretnék egy gyereket.. Nem szeretném, ha bármi baja lenne, már most nagyon féltem őt..Mi legyen? Nagyon irtózom a szüléstől, félek hogy bármi baja lehet..Tudom ez elég érdekes felfogás, de kérlek titeket, nyugtassatok meg

2015. ápr. 8. 22:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%

Normális dolog, hogy félsz a terhességtől, és a szüléstől. Minden nő fél, de hidd el nekem, hogy a világon a legcsodálatosabb érzés a saját testeddel kihordani és megszülni az imádott férfi gyermekét.


A tested nem fog változni. Én 4 gyereket szültem és vékony vagyok, sportolok, és imád a férjem. Ha nem hagyod el magad, a terhesség nem ok a kövérségre, ha elhagyod magad, akkor pedig gyerek nélkül is el fogsz hízni.

2015. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm! Egészséget és sok jót kívánok nektek!
2015. ápr. 8. 22:49
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Én afelől tudlak megnyugtatni, hogy nem te vagy az egyetlen, aki így gondolkodik. Én is szeretnék gyereket, és kicsikkel való tapasztalataim alapján nem leszek rossz anya, de egy vérvételtől is pánikrohamot kapok, sajnos nem tudom irányítani az érzéseimet.. Félek a terhességtől, a vizsgálatokról, a szüléstől, kiszolgáltatottságtól, és attól, hogy a babának valami baja lesz. Rengeteg ember tapasztalatát elolvastam már ezekről a dolgokról, és senki sem írt még olyat, ami alapján úgy gondolnám, oktalanul tartok tőle. Abban bízom, később olyan erős lesz a gyerek utáni vágy, hogy mindez apró árnak fog tűnni érte.. és reménykedem, fejlődik annyit az orvostudomány, hogy sétagalopp lesz az egész, mire én pár év múlva odaérek.
2015. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%

Én is tettegtem a szüléstől, előre féltettem a picit, szerintem a nők nagy része ugyanígy van ezzel, ki jobban, ki kevésbé. Igaza van elsőnek, nem törvényszerű, hogy egy nő elhízzon a terhességtől, a férjed pedig, ha szeret, valszeg még jobban oda lesz érted, hogy az ő gyermekét hordozod - az enyémmel így volt, még gyengédebb volt velem, talán a legharmonikusabb időszak a gyerekvárás volt az életünkben. A fájdalmat nem lehet elkerülni, de életem legcsodásabb élménye volt, amikor az első gyermekemet hallottam felsírni, aztán ráfektették a hasamra, ez mindent megér...

A túlzott féltéssel viszont érdemes jó előre kezdeni valamit, a hasfájós, nyűgös babák túlnyomó többségénél szerintem az elsődleges ok az anya aggodalmaskodása, feszültsége, ez a saját tapasztalatom is. Jót tehet a meditáció, a pozitív gondolkodásra törekvés, kincset ér az első néhány héten tapasztalt barátnő, nőrokon segítsége, jelenléte - nekem sajnos nem volt ilyen lehetőségem.

2015. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Ami ebből nem normális az az, hogy alig mersz kilépni az utcára, a többi normális, mindenki fél a változástól és félti a gyerekét is. Amúgy simán lehetsz beteg is, ami sokkal rosszabb, mint a terhesség és nem véd meg tőle semmi, szóval nem kell non-stop parázni, nincs értelme.
2015. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
szülés előtt állok ,és ezek az érzések mind bennem vannak...eleinte azért ,mert képes vagyok sírni egy vérvételen ,aztán hogy minden rendben van e a babával ,minden ultrahang előtt halálra izgultam magam ,most azon agyalok milyen lesz a szülés ,rettegek tőle.aztán amikor továbbgondolom akkor jönnek a rémképek ,hogy elejtem ,nem figyelek egy percig lenyel valamit megfullad ,leesik a lépcsőn ,elrabolják stb ezer egy alternatíva van amivel tudom magam idegesíteni.a testem a legkevesebb ,nem vagyok kövér pedig 15 kgt hìztam.utána tudom ,hogy újra nagyon vèkony leszek persze tesze is érte ez a legkevesebb.hidd el hogy megéri :) nem szabad negatívan hozzáállni a dolgokhoz ,tudom nem könnyű.ez miatt viszont nem mondhatsz le az anyaságról ha vágysz rá:)
2015. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
és még annyi ,hogy a fájdalom meg a kellemetlenségek elmúlnak ,nem marad meg az emberben.higgy benne ,hogy minden jó lesz.én lelkiekben próbálok egyébként a rosszra is felkészülni,mert benne van a pakliban sajnos.fel a fejjel:)
2015. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
14%

csak félelmről szól az egész kérdésed..


ha majd azt érzed, miatta bevállalsz mindent, ha kell erőn felül teljesítesz, megteremtesz mindent ahhoz hogy a legtöbb esélye legyen az életben, nemérdekel semmi, akkor vállalj majd.


szülésnél a fájdalmat el kell fogadni, ne stresszeld azzal magad, és pláne a babát.


én feladtam az életemet is úgy fájt, átsuhant az agyamon, ha meg kell halni, ám legyen. és most később szép gondolttá szelidült, mégpedig hogy adtam az életem is az ő életéért, és a mai napig adnám bármikor.



a lényeg, ha majd ő előbbre való lesz a te félelmeidnél, akkor érsz meg rá igazán.

2015. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Na én annyiban különbözök tőled, hogy addig nem féltem, míg végre sikerült állapotosnak lennem... :D Utána végig paraztam a 9 hónapot, ugyanúgy remkepeim voltak, mint most neked :) Szülés után, mikor már itthon voltunk, akkor lettem nagyon aggódós, a kórházban valahogy biztonságban éreztem a kisfiam, de itthon minden percben bogni tudtam volna! Nem egyszer volt is rá példa, ami szerintem minden első szulott gyerek után így van. Legalábbis a legtöbbünknél :) Most már 3 éves, nem mondom, hogy nem vagyok már aggódós, de már sokkal lazábban kezelem a dolgokat!Engem a súlyom annyira nem érdekelt akkor,sportoltam előtte is, és fél év múlva utána újra kezdtem, azóta vékonyabb vagyok, mint terhességem előtt. Természetesen megertem az aggodalmaid, de próbálj gondolni a végeredményre :) Bizony nem adják "ingyen " ezt a csodát! (amúgy a golyas verzió nekem is jobban tetszett :))
2015. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon jó dolog érezni ahogy benned mocorog egy kis élet. Én nem a szüléstől félek hanem a tűtől. Most lesz a 2. babám de még mindig lever a tűtől a víz. A szülés nem olyan félelmetes dolog bár nem csinálnám sűrűn. De ne félj az elhízástól. Ha figyelsz arra mit eszel akkor nem lehet baj. Ha olyan dokid van akkor még jó élmény is lehet. Nekem az orvos még viccelődött is és jó volt. Sok sikert :)
2015. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!