Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gonosz mostoha" vagyok?...

"Gonosz mostoha" vagyok? Mivel tudnék változtatni a gondolkodás módomon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hetes. Párom kislányai 4 és 5 évesek. 3 éve vagyunk együtt, mindig is szerettem a lányokat,most is viszont úgy érzem leterhelnek ha itt vannak. Heti váltásban vannak nálunk (már 2 éve, eddig tökéletesnek éreztem, most viszont már elõre félek, hogy hétfõn menni kell értük az oviba) nagyon aranyosak, imádják az öccsüket, párom sokat foglalkozik velük mikor itt vannak, mégis megterhelõnek érzem. Sokat kell rájuk figyelni, mert babáznának, máskor hangoskodnak ha audna a baba, vagy veszekszenek amit eddig könnyen leszereltem, most felbosszantom magam.

Nem tudom mit kezdjek magammal, tudom, hogy nem az õ hibájuk, szégyellem is magam, fõleg mikor hozzám bújnak. Tudom hogy joguk van itt lenni (ezért is utasítottam vissza az anyukájuk ajánlatát, hogy legyenek itt kevesebbet most), joguk van az apukájukhoz, kistesóhoz és nekem is ugyanúgy kellene viselkednem velük. Ha velük játszom arra gondolok a kisfiamat felvenném inkább.

Elmúlikez? Bízzak az idõben? Páromnak sem merem mondani,



2014. okt. 17. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez telleg nem a lanyok hibaja....es amig veluk ezt nem erezteted adig nincs gond....de az biztos hogy te nagyon jo mostoha vagy hogy igy elvagy veluk, es tiszteletbe tartod a jogaikat az apjukkal kapcsolatba :) Szerintem az erzeseid valtozni fognak csak most a kisbaba miatt erzed igy :)
2014. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%

NEM kell a kisfiadat felvenni, ha nem szoptatod. Neki és magadnak teszel vele rosszat.

Féltékeny vagy a kislányokra, ennyi. Örülj inkább, hogy szeretik a kisöccsüket.

Ne akard emiatt tönkretenni a házasságodat.

2014. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
98%

Ez természetes! Most született pár hete a babád, az első saját gyereked, akivel minél több időt szeretnél tölteni. Valószínüleg jobban is fogod őt szeretni valamivel.

Ettől függetlenül a lányokat se hanyagold el, nem az ő hibájuk ,hogy született egy kis tesójuk :)

Avasd be őket is a babázásba, élvezni fogják.

2014. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Pici még a baba,fáradt vagy leterhelt.El kellett volna fogadnod most egy kicsit kevesebbet legyenek ott,mig beálltok az uj helyzetre.Majd kialakul a napi rend meg minden, a baba is nagyobbacska lesz helyre rázodnak a dolgok.Persze a saját gyereked fontosabb,nincs ezzel semmi baj.Ettől nem vagy gonosz mostoha,egy baba hatalmas változást okoz mindenhol.Majd bele rázódsz
2014. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Csak elbizonytalanodtal, de kozel se vagy rossz mostoha, sot... :) Amikor aludna a baba s a lanyok hangoskodnak, probald nekik elmondani, hogy most egy kicsit halkabban kell beszelgetni, vagy a babat beviszed a szobajaba, s a lanyokkal jatszodtok az udvaron. Persze, hogy most mindennel fontosabb a kicsi, de gondolj arra, hogy a lanyok is voltak kicsik, es bennuk semmi rossz szandek nincs :) Szerintem elmulik, csak most pusztan meginogott a bizalmad :P
2014. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem, Kérdező, semmi gond sincs veled. A páromnak van egy nyolcéves lánya, egy közös hatéves lányunk és egy 4 hetes kisfiunk. Mindhárom gyerkőc velünk lakik, és hidd el, a saját nagylányom is legalább annyira leterhel (sőt, néha idegesít) most, mint a páromé. Ez ilyenkor természetes, akár saját, akár nevelt gyerekről van szó, néhány hét múlva majd belerázódsz. :) Ne aggódj, nagyon jól csinálod, és ne törődj a rosszindulatú válaszokkal, mert fogsz kapni olyat is bőven.
2014. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg elmúlik. Azt hittem most minden happy lesz, kiteljesedik a család, nem akartam ilyen hangulatot
2014. okt. 17. 17:21
 8/14 A kérdező kommentje:
Próbálom nem éreztetni velük, ugyanúgy foglalkozni velük. Készültem rá, hogy sokat kell most a lelkükkel foglalkozni, ne érezzék, hogy kevésbé szeretem õket vagy nincs rájuk idõ, de nem olyan egyszerû mint hittem
2014. okt. 17. 17:24
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
De nem is lehetetlen...szoval mindent bele....nagyon rendes anyuka vagy az ami biztos :) szoval ne felj, mindent csak batran es turelmesen :)
2014. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Nincs veled semmi baj, sőt gonosz mostoha se lettél. Fenekestül felfordult az életetek, és még mindenki keresi benne a helyét. Hamarosan kialakul a napi rutin, a baba is egyre rendszeresebb lesz, mármint neki is meglesz a kis napi ritmusa, és minden helyreáll.
2014. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!