Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Névváltoztatók! Milyen lett...

Névváltoztatók! Milyen lett az életetek a névváltozásotok után? Jobban éreztétek magatokat? Érdemes volt?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy akik megváltoztatták a nevüket (nem házasság útján; akár családi, akár születési nevet), hogy viszonyultak ezután magukhoz. Mi változott? Megérte a macera?

Egy szintén névváltoztató



#névváltoztatás #névváltozás #születésinév-változtatás #keresztnév-változtatás
2015. ápr. 13. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Nekem férfiként változott a nevem. Igazából kisgyerekként. Horváth István-ként születtem. Mikor anyu újra férjhez ment teljesen megváltoztatták a nevem. Más vezeték- és más keresztnév. Érdekes, homályos emlékeim vannak Pistikéről:-)
2015. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Én az egyik keresztnevemtől szabadultam meg nemrég. Sokkal jobb lett minden. Évek óta terveztem, de mindig csak halogattam a sok ügyintézés miatt. Tényleg sokat kell várni, sorban állni, fizetni, de így is megéri.
2015. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is gondoltam névváltoztatásra, mert elég terhes keresztnevem van. szerintem még a személyi és egyéb okmányok, az hagyján. de vannak diplomáim, külföldi is, ezeket megváltoztatni óriási tortúra lenne.
2015. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Miért kell megváltoztatni a nevet?

Egy második ország állampolgára lettél?

2015. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vannak helyzetek, amikor az ember ennek szükségét érzi. Vagy családi okok (mint esetemben), vagy egyszerűen nem tetszik a delikvens saját neve, nem tud vele azonosulni (az tudja ezt, aki ebben a helyzetben van).

Külföldön bármilyen magyar nevet használhatsz, nem kell "külföldiesíteni", főleg ha kifejezetten nincs külföldi megfelelője.

2015. ápr. 14. 22:33
 6/9 anonim válasza:

Attól függ, hogy hol vagy.

Ha angolszász területen veszel fel egy állampolgárságot, akkor jó ha olyan nevet választasz, amit ők is könnyen kitudnak mondani. Mondjuk ez nem okoz gondot annyira a kárpátmedencében, sőt a régi Magyarország elszakított területein csakis magyar nevet választanék, de olyat, amit nem lehet sem románra, sem totra, sem rácra, ukránra ... stb lefordítani.

2015. ápr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de full nem ez a kérdés. Miért boncolgatod ezt a témát?

Bátyám angol állampolgár, és Balázs a neve, barátnője Csilla, egyikőjük sem változtatta meg a nevét azért, csak mert az angoloknak furcsa a kettős betű.

2015. ápr. 15. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 1 nő férjhez megy felveheti a férje nevét, ha 1 férfi megnősül ő is felveheti a párja nevét. így a legegyszerűbb.
2015. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A béna nevem: Benedek, én is szívesen lecserélem majd.

Tényleg jó érzés rendes névvel élni.

2015. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!