Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Aki Tóth vezetéknevű az szlovák?

Aki Tóth vezetéknevű az szlovák?

Figyelt kérdés
Nekem ez a nevem és annyit tudok a családom eredetéről, hogy a mai Szlovákia területén éltek. Gondolom akkor szlovákok voltak.

2015. máj. 13. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztosan volt egy szlovák felmenőd nagyon régen, de ettől még a családod nem szlovák, még akkor sem, ha Szlovákiában élnek.
2015. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De én szlováknak tartom magam. Meg sok ilyen szlovákos nevű ősöm van. Magyar ősöm nagyon kevés lehet, ha van egyáltalán.
2015. máj. 13. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez a vezetéknévből nem következik. A Németh nevűek sem németek csak azért, mert így hívják őket, és a Horváthok sem horvátok.

De ettől függetlenül ti lehettek szlovákok. Mi ezt nem tudhatjuk.

2015. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akk
2015. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Miért írsz magyarul? Van gondolom szlovák Gyik is. :)
2015. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

HA Tóth a vezetékneve valakinek, akkor nagy eséllyel az egyik felmenőd szlovák volt. Ha Horváth, akkor horvát volt, ha Oláh, akkor román volt, Ha rác, akkor szerb volt. Nem véletlenül az az emberek vezetékneve, ami.

Nagy általánosságban el lehet mondani, hogy a régi neveket nem hasra csapva találták ki.


Tehát neked legalább az egyik felmenőd szlovák volt.

2015. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5 Miért támadsz? Nem azt mondtam, hogy utálom a magyarokat...
2015. máj. 13. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
mi végeztünk családfakutatást annak idején (én is Tóth vagyok) és elég sok szlovák ősünket sikerült beazonosítani, tehát igen, valamikor rohadt régen volt szlovák ősünk... aki meg pár válasszal feljebb bambáskodik a szlovák gyakorikérdésekkel annak üzenem, hogy ennek nincs szlovák megfelelője (Szlovákiából írok) és mindenki annak tartja magát aminek szeretné, én pl. nem tartom magam sem magyarnak sem szlováknak, mivel mindkét fél elutasító és igen ide magyarul írunk, mivel ez egy magyar oldal, de írhatnám ugyanezt a szöveget szlovákul, csehül vagy éppen angolul is 23F
2015. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
41%

Kedves kérdező!

Tudsz egyáltalán szlovákul, hogy szlováknak tartod magad?

2015. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Alapfokon tudok csak, de majd szeretném fejleszteni.
2015. máj. 14. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!