Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha egy családi házból, csak...

Ha egy családi házból, csak negyed rész az enyém, kirakhatnak az utcára?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem!Ha bizonyítani tudod,vagyis szerepelsz a tulajdon lapon NEM!
2010. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve ha nincs haszonélvező. Ha viszont van, akkor ő mondja meg, hogy ki lakhat a lakásban és adott esetben még a tulajdonost is kiteheti. Persze joga van ellenőrizni a lakás állapotát a tulajnak, de a haszonélvezeti jog sok tekintetben erősebb a tulajdonjognál.
2010. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha banki tartozás van és behajtásra kerülne az ügy, akkor mi újság?
2010. márc. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bank akkor is kitehet. Mert megterhelni csak úgy tudta a bank a házat, ha minden tulajdonos és adott esetben a hasznoélvező is írásban hozzájárult ehhez. Így viszont, ha olyan helyzetbe kerülnek, hogy árverez a bank, akkor az egész ingatlant árverezik, tehát mindenki aki ott lakik, mehet amerre lát.
2010. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azt írtad, ha mindenki aláírta. De ha nem írták alá, akkor?
2010. márc. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a saját bőrömön tapasztaltam az utcára kihajítást 3 gyerekkel. És nem más,mint a saját önző anyám tette ezt. Pedig segítettem neki azzal, hogy amikor bajban volt aláírtam neki egy papírt, és így ezzel a házát nem vehették volna el.Ezt felrugva, amikor ő már kicsit biztonságban érezte magát, visszakövetelte a házat, amit rámíratott ajándékként (ez volt aminek aláírtam, hogy őt mentsem a ház elvétele elől). Én azt mondtam nem adom vissza, mert már mind a 3 nővéremnek vett házat, erre meg már költöttem annyit, hogy akár az aláírás nélkül is az enyém lehetne. erre bíróságra vitte az ügyet. Megnyerhettem volna a pert, de veszélyeztetett terhesként, nem bírtam küzdeni vele,és lemondtam a házról.
2010. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bank csak nagyon kivételes esetben fogad el egy házrészt fedezetként, mivel az önállóan nem forgalomképes. Ha mégis megtette, akkor nyilván csak azt a házrészt/tulajdonrészt árverezhetik el. Ezt vagy megveszik a tulajdonosok vagy megveszi más (már ha talál olyat a bank aki megveszi és ez esetben az új tulaj az egész pereputtyával odaköltözhet. Titeket nem rakhat ki, de megkeserítheti az életeteket annyira, hogy bagóért eladjátok neki a tulajdonrészeteket.
2010. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!