Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az baj, ha valakinek egy...

Az baj, ha valakinek egy időben születik az unokája és a dédunokája? Végül is mindkettő unoka.

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

#4 vagyok, es most latom, hogy nemcsak #7-nek okozott gondot a tortenetem.


Ha egy testverpar egyik tagjanak unokaja szuletik, a masiknak meg gyereke, akkor a testverpar anyjanak egyszerre lesz dedunokaja es unokaja.

2015. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%
jah bocs vmiért úgy olvastam a bátyjának is gyereke lesz! ettől függetlenül nem kellett volna lepontozni mert a kérdésre is válaszoltam értelmesen. Te még biztos nem olvastál félre semmit!
2015. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
szerintem kva nagy baj! nem is tudom, mit lehetne tenni!!!
2015. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
#4: nem a te írásoddal van a gond, hanem mások gyenge szövegértelmezésével.
2015. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%

"''A batyam 43 eves, es augusztus 13-ra van kiirva az unokaja''.

Tehat a batyamnak az unokaja, es nem a batyam gyereke.


Nekem lesz gyerekem."


Én értettem mit ír a 4., még ha nagyon szarul is fogalmazott:)


A bátyjának a LÁNYA vagy FIÁNAK FELESÉGE van kiírva, magyarán a bátyjának unokája születik, tehát a kérdező szüleinek dédunokája.

A kérdező maga is ki van írva, és ezzel unokája is egyidőben születik a kérdező szüleinek.


Ha belegondolunk, 43 évesen nem is lehet az "unokája" kiírva, majdhogynem fizikai képtelenség.


A "ki van írva" kifejezést használta rosszul a 4., "kiírva" a kismama van, és nem a születendő gyermek, ebből van a félreértés.

2015. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

szerintem a 4-es válaszoló teljesen lényegretörően, értelmesen fogalmazott. elsőre megértettem, és nem volt nehéz.

aki még ezt sem érti, az olvasson gyakrabban, mert baj van a szövegértésével.

2015. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

A 4. hozzászóló elsőre teljesen jól leírta a dolgot, nem értem, mi volt a gond vele, pedig nekem ilyen melegben elég rosszul működik az agyam, komoly dolgokra nem vagyok képes, az érthető szövegek értelmezése még megy.


#7: Tudtommal azt sem tiltja/bünteti a törvény, ha egy kiskorúnak születik gyermeke...


A kérdező leírhatná, miért lehet baj az ilyen érdekes időzítésű eset, mert nem tudom elképzelni.

2015. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A Magyar Alkotmány leírása szerint halálbüntetés jár érte... :-)


Jaj, komolyan ne vedd, miért lenne baj? :-) Én s ismerek egy családot, ahol a nagypapának/dédnagypapának két házassága volt, a második felesége jó húsz évvel volt fiatalabb nála. Az első feleségétől volt egy lánya, aki akkoriban ment férjhez, amikor a második feleségétől való fia kb. 3-4 éves volt. Szóval a fiú gyakorlatilag a nagybácsikáival és nagynénikéivel együtt nőtt fel. A nagybácsikák és nagynénikék (az unokák) aztán megházasodtak, és csakhamar megszülettek a dédunokák is. A fiú egyelőre nem házasodott meg, de ha lenne gyereke, akkor ez az unoka körülbelül egyidős lenne a dédunokákkal. Szerintem kicsit vicces szituáció, de "baj"-nak nem nevezném. Legfeljebb érdekes esetnek.

2015. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam az előbb, a fiú volt a nagybácsi, és az unokaöcsiknél és unokahugiknál volt pár évvel idősebb... :-D

(Jól van na, hőség van, és hosszú munkanapom volt! :-D )

2015. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!