Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a családomban kiemelkedően...

Ha a családomban kiemelkedően magas a várható élettartam, akkor majdnem biztos, hogy én is ilyen sokáig fogok élni?

Figyelt kérdés
Egyik nagypapám pl. 95 évet élt, másik ágon a dédnagypapám élt 94 évet, illetve az egyik üknagypapám 98-at, a többi ősöm is (ükszülőkig visszavezetve) nagyrészt 80 felett volt amikor meghalt, vagy legalább 70 felett, pedig egyikükre sem volt jellemző, hogy túl egészségesen élt volna.

2015. szept. 16. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos.

Azért ma már más környezetben élünk, máshogyan, mint a nagypapád, dédapád, ükapád.

2015. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Közel sem biztos. Nagyon sok minden közrejátszik, ha a legegyszerűbbet veszed, akkor pl. lehet, hogy mindenkitől a rossz "hajlamokat" örökölted, ezért nálad az egyik felerősíti a másikat, stb.


A másik az, hogy sokat fordult a világ. Itt egy példa: anyum pl. elborzadva mesél arról az alkoholmennyiségről, amit tinédzserkorában apum el tudott pusztítani, ennek ellenére volt, hogy egy-egy házibuli után apum elborzadt, hogy mennyit ittunk, pedig az üvegek felét kidobtuk. Generációról generációra jobban tudják pusztítani magukat az emberek, így pl. hiába jön azzal valaki, hogy "Nagyapám 60 évig dohányzott, mégis 90 éves koráig élt", ha közben a nagyfater egész nap a mezőn dolgozott, és friss levegőt szívott, aktív életet élt. Ezzel szemben lehet, hogy az unokája, aki tegyük fel, hogy egy az egyben ráütött, néha lejár kondizni, de oda villamossal megy a szmogos nagyvárosban, és ugyanúgy szívja a cigit.


Arról nem is beszélve, hogy elég, ha megcsúszol a konyhapadlón, és úgy kapod el az asztal sarkát a fejeddel, hogy ott maradsz.:D

2015. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem viszont nagyon is fontos a genetika, örülhetsz hogy ilyen jó géneket örököltél. Azt is fontos lenne tudnod, hogy milyen betegségekben szenvedtek a szüleid, nagyszüleid, ebből is lehet következtetni arra, hogy neked mire kell odafigyelni, szűrővizsgálatok, stb. Manapság egyre divatosabb ilyen genetikai szűrővizsgálatokat kérni, csak egyenlőre baromi drágák, de nagy pontossággal ki tudják mutatni, hogy esélyes vagy-e arra, hogy kialakuljon nálad az adott betegség. Engem pl. évente szűrnek, mert a mellrák halmozottan előfordult a családomban.
2015. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kései Sirató ***** válasza:
85%

És a nagymamáid? ők is sokáig éltek?

HA egészségesen éltek hosszú életet, akkor te is jó géneket örököltél és ez nagy előny. GArantálni azért nem lehet a hosszú életet, próbálj meg egészségesen élni, hogy növeld az esélyét. :)

2015. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem teljesen biztos, hogy te is megélsz annyit, mint az őseid. Hacsak előbb meg nem halsz.
2015. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja hát pl. a családban egyáltalán nem fordult elő keringési(szív és érrendszeri betegség), rákos betegségek is alig. Nagymamáim is sokáig éltek, de ők inkább olyan nyolcvanvalahány éveket, mellrák meg petefészekrák fordult elő női ágon, de én férfi vagyok, így engem ilyen veszély nem fenyeget.
2015. szept. 16. 16:11
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerencsés vagy, de ezek csak statisztikai esélyek és nem garancia. Figyelj oda a táplálkozásra, mozgásra.
2015. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Így van, ez csak statisztika. Ez azért sok összetevős. Életmód, munkahely, stressz, genetika, megbetegedés, baleset, stb. A genetika csak egy pici szelet. Én azért hosszú, szép és egészséges életet kívánok neked!
2015. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Csak megjegyzem, hogy férfiaknak is lehet mellrákja. Csak így csendben.
2015. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudom, de nagyon ritka, 1000 nőre jut egy férfi.
2015. szept. 16. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!