Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Reskó vezeték...

Milyen eredetű a Reskó vezetéknév?

Figyelt kérdés
Az hallatszik hogy valamilyen szláv de mégis milyen, meg nem valami gyakori név:)

2015. okt. 28. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A -kó végződésűek ukrán eredetűek általában
2015. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hmm köszönöm esetleg egyéb vélemény?
2015. okt. 29. 08:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok, horvát, szlovén, bosnyák név rövidülve került magyar formában rögzítésre, amolyan becézésként, vagy mert alapvetően kimondhatatlan. Az eredeti formája szerintem horvát/bosnyák/szlovén Rešković-ből származhat. Nekünk magyaroknak egy hányada szláv, és elég sok horvát/szlovén kapcsolat van/volt a múltban. A Rešković családnév pedig ezeken a területeken elég gyakori. Maga a Resko, Reskó, Réskó, Reskovic, Reskovics, Reskovits, Resku formák is létező családok, attól függően hogy mennyire vált önállóvá, ill. van közel más nyelvterületekhez mint a magyar.
2015. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, talán a Greskó, Greskovics forma is ide tartozik, és mintha már valaki kérdezte volna ezt a Greskó nevet.
2015. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eredetileg Reskov lehetett és én is ukránra tippelnék.
2015. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nem tudom mennyire számít de én megnéztem és maga a reskó szó szerb s-el a folyó egyik szinonímája akkor lehet hogy szerb nem?
2015. okt. 31. 16:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg azért az is igaz hogy a történelem miatt a magyaroknak nem csak egy hányada hanem egy jelentős hányada szláv sajnos:(
2015. okt. 31. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg azért az is igaz hogy a történelem miatt a magyaroknak nem csak egy hányada hanem egy jelentős hányada szláv sajnos:("


Miért sajnos? Én lengyel vagyok és semmi bajom. Lengyelül ugyan már nem beszélünk, de annak idején az őseim Lengyelországból jöhettek egy 200 éve. Büszke vagyok a származásomra.

És igen lehet szerb is meg sok más szláv eredetű is. Ezt már nem fogod tudni megállapítani, legfeljebb családfa kutatóval.

2015. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a baj azzal, hogy Csaba királyfi, testvérharc után megmaradt katonáival Saloniki környékén letelepedve, majd Csaba kikeresztelkedésével, saját nyelvet adott nekik - a glagolita abc-t, akik az első szlávok voltak. Igaz Ő a keresztségben más nevet kapott, és a szláv világ a latinosított görög nevét ismeri, és módszerét mint Cirill metódus...de ez egy másik történet. A Vatikán sosem volt az a kegyes, és valódi keresztény mint amit állít. De kedves kérdező, bátran kérdezz, és segítek tisztábban látni a dolgokat.


Tudni kell, mindenkinek rokonnak és szomszédnak kijutott a történelem során a "jóból".

Lengyel testvéreinknek ugyanazt a kanosszát kellett végig elszenvednie, mint az ujguroknak, hazaráknak vagy baskíroknak, bolgároknak vagy nekünk magyaroknak.


Tudod, a Habsburgok, és más idegenszívűek szívesen vernek éket olyan dolgokba, ami mindig is kapocs, összetartó erő volt testvérekkel: lengyelekkel, szláv népekkel, és türk rokonainkkal. Nekem inkább az a furcsa, hogy sikerült haragot szítani egymás közt, és elhitetni, hogy külön-külön mindenki több a másiknál - holott évszázadokig együtt éltünk. Hol avarként, hol szvévként, szabírként, hunokként. Divide et impera, nem ismerős? Anno lengyelekkel közös határunk is volt, ami - hej - igencsak jó lenne újra. Sosem értettem, hogy miért kell a nyugat kápráztatóan csillogó kábító hátsóját nyalni, ha mindenki, akik kicsivel is - de TÉNYLEG közünk van egymáshoz, és testvérének hív - őket pedig ellökjük? Elég volt ebből az őrületből!


Itt az ideje az ébredésnek, és annak hogy újra megtaláljuk egymást, a közös nevezőt, hangot, kezeket....én legalábbis szeretném, ha így lenne.

2015. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Óóó most csak nem azt akarod mondani hogy a cirill abc Csaba királyfitól ered és hogy a szlávok rokonai a türköknek és a hunoknak?????HOGY????? Bocsánat tényleg műveletlen vagyok de erről az elméletről még fél füllel sem hallottam. Meg hát egyvalamit kihagytál az antropológiát mert ugye a szlávok és türkök teljesen másképp néznek ki antropológiailag akkor hogy lennének testvérek bocs ha félreértettem és hülyeséget beszélek:) Meg a türkök a törökök rokonai vagyis altájiak még csak nem is indoeurópaiak a szlávok meg igen. Szóval ezt mivel magyarázod?? Vagy most hogy van ez az egész már teljesen belekavarodtam:) Kérlek írj még erről vagy linkelj be egy oldalt ami erről szól kiváncsi lettem.
2015. nov. 1. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!